اجتماعیاخبار ویژهسیاسیشاهوارشهری

افراد فاقد صلاحیت به کارزار انتخابات مجلس وارد نشوند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعه بابیان اینکه مسئولیت و تعهد وظیفه اصلی یک نماینده توانمند برای قانون‌گذاری و ریل‌گذاری در کشور است، ابراز داشت: تعهد یعنی نمایندگان، توانمندی بر نظارت اجرای قانون را داشته باشند و این به معنای آن نیست که نماینده دردهای جامعه را نداند و به دنبال آن نباشد، آن‌کسی باید ثبت‌نام کند که توانایی قانون‌گذاری را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید سوار بر موج احساسات به کاندیداهای انتخابات مجلس رای دهند، افزود: قومیت‌ها، ارتباطات، دوستی‌ها و مسائل مختلف نباید روی رای در انتخابات اسفندماه آتی اثر بگذارد، فرد کاندید باید بداند که آیا توانمندی قانون‌گذاری و نظارت را دارد لذا اقشار و گروه‌های مختلف نیز نباید به فردی که واسطه بین مردم و حاکمیت نمی‌شناسد رای دهند.

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه همواره در زمان انتخابات حملاتی به شورای نگهبان صورت می‌گیرد، ابراز داشت: در نظارت استدلالی ناظر حق دخالت ندارد و به مقام مافوق اطلاع می‌دهد اما در نظارت استحقاقی صرف اطلاع نیست و باید جلوی خلاف را گرفت، به دستور امام راحل و تفسیر شورای نگهبان نظارت بر روند انتخابات استحقاقی است یعنی اگر نماینده‌ای صلاحیت نداشت دیگر لازم نیست به‌جایی خبر دهد خودش رد صلاحیت می‌کند.

امینی بابیان اینکه آدم‌هایی که صلاحیت ندارند نباید وارد مرکز اصلی قانون‌گذاری کشور شوند، تصریح کرد: شورای نگهبان می‌بایست نظارت کافی داشته باشد.

وی همچنین اشاره‌ای به نامه قدردانی وزیر بهداشت از رهبر معظم انقلاب مبنی اعمال سیاست های جمعیتی و پیر شدن جمعیت داشت و با تاکید بر اینکه این نامه جای تامل دارد زیرا نشان می دهد عده‌ای بانفوذ به آمار جمعیتی نقشه دشمن را اجرا می‌کنند، گفت: امروز نیز در عالم مجاز و مکتوب عده‌ای شورای نگهبان را تهدید می‌کنند تا آدم‌های نااهل وارد مجلس شده و اهداف دشمن را پیاده کنند.

امام جمعه شاهرود همچنین افزود: دشمن بر روی اراده و افکارها تاثیر می‌گذارد به همین دلیل علیرغم همه انتقادات نباید اصل نظام را زیر سئوال برد، دشمن می‌خواهد دیدها را نسبت به مشروعیت و کارکرد نظام عوض کنند و سلاح کشتار آن نیز فضای مجازی خواهد بود.

امینی اضافه کرد: مردم در حوادث آبان ماه‌ گذشته نشان دادند شناخت خوبی به مسائل کشور دارند و برخی ساده‌دلان فکر کردند با خروج آمریکا از برجام و اتحاد با اروپا، ایران سود می‌برد و دیدیم که هیچ تفاوتی بین اروپا و آمریکا نیست و هر دو به دنبال اهداف خودشان هستند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن