اجتماعیشاهوارشهری

شاهرود نیازمند تقویت سامانه‌های جدید هواشناسی است

بازدیدها: ۴۳

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، نادر فخری در دیدار صبح دوشنبه با مدیرکل هواشناسی استان سمنان و رئیس هواشناسی شاهرود به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه اهمیت هواشناسی در شهرستان که دارای بافت کشاورزی است، دوچندان محسوب می‌شود، ابراز داشت: کاربرد هواشناسی درزمینهٔ کشاورزی و اقلیم‌شناسی بسیار مهم و نیاز است تا دستگاه‌های نوین و سامانه‌های هواشناسی تقویت شود.

وی افزود: هواشناسی نقش عمده‌ای در جلوگیری از ضرر مالی کشاورزان و دامداران و درمجموع اقتصاد منطقه شاهرود دارد لذا نیاز است تا درزمینهٔ کاربرد داده‌های هواشناسی اهتمام بیشتری داشته باشیم.

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه کار مضاعف در کنار تقویت زیرساخت‌ها و پیشرفت‌های فیزیکی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه هواشناسی باشد، بیان کرد: وجود سامانه‌های اطلاع‌رسانی درزمینهٔ پیش‌بینی‌های جوی یکی از ضرورت‌ها است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان نیز در این دیدار ضمن بیان اینکه کاربرد هواشناسی بر کشاورزی و هوانوردی در شاهرود اهمیتی بسزا دارد، گفت: دو ایستگاه سینوپتیک، یک ایستگاه خودکار جاده‌ای، یک ایستگاه هواشناسی کشاورزی، یک ایستگاه هواشناسی فرودگاهی در این شهرستان وجود دارد.

ایرج مصطفوی با بیان اینکه شش ایستگاه اقلیم شناسی و ۲۰ ایستگاه باران سنجی نیز در شاهرود وجود دارد، ابراز داشت: کاربرد داده‌های هواشناسی در حفاظت اراضی کشاورزی در برابر سرمازدگی، ضرورت پیش‌بینی هوا و … دارای اهمیت است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن