اجتماعیشاهوارشهری

شاهرود نیازمند تقویت سامانه‌های جدید هواشناسی است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، نادر فخری در دیدار صبح دوشنبه با مدیرکل هواشناسی استان سمنان و رئیس هواشناسی شاهرود به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه اهمیت هواشناسی در شهرستان که دارای بافت کشاورزی است، دوچندان محسوب می‌شود، ابراز داشت: کاربرد هواشناسی درزمینهٔ کشاورزی و اقلیم‌شناسی بسیار مهم و نیاز است تا دستگاه‌های نوین و سامانه‌های هواشناسی تقویت شود.

وی افزود: هواشناسی نقش عمده‌ای در جلوگیری از ضرر مالی کشاورزان و دامداران و درمجموع اقتصاد منطقه شاهرود دارد لذا نیاز است تا درزمینهٔ کاربرد داده‌های هواشناسی اهتمام بیشتری داشته باشیم.

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه کار مضاعف در کنار تقویت زیرساخت‌ها و پیشرفت‌های فیزیکی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه هواشناسی باشد، بیان کرد: وجود سامانه‌های اطلاع‌رسانی درزمینهٔ پیش‌بینی‌های جوی یکی از ضرورت‌ها است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان نیز در این دیدار ضمن بیان اینکه کاربرد هواشناسی بر کشاورزی و هوانوردی در شاهرود اهمیتی بسزا دارد، گفت: دو ایستگاه سینوپتیک، یک ایستگاه خودکار جاده‌ای، یک ایستگاه هواشناسی کشاورزی، یک ایستگاه هواشناسی فرودگاهی در این شهرستان وجود دارد.

ایرج مصطفوی با بیان اینکه شش ایستگاه اقلیم شناسی و ۲۰ ایستگاه باران سنجی نیز در شاهرود وجود دارد، ابراز داشت: کاربرد داده‌های هواشناسی در حفاظت اراضی کشاورزی در برابر سرمازدگی، ضرورت پیش‌بینی هوا و … دارای اهمیت است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن