اجتماعیاخبار ویژهاستانپزشکی سلامتخانوادهشاهوارشهریعلم و دانش

خبر خوش وزیر برای شاهرودی ها / دانشکده دندان پزشکی شاهرود مجوز دریافت می کند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های درمانی شهرستان شاهرود گفت: امروز طی یادداشتی به دکتر لاریجانی اعلام کردیم که موافقت اصولی با ایجاد این دانشکده با توجه به زیرساخت‌هایی که در شاهرود فراهم است، در همین شنبه آتی صادر شود.

وی اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد دانشکده دندانپزشکی در شاهرود، از صدور مجوز این دانشکده خبر داد و گفت: ظرفیت‌های پزشکی شرق استان سمنان قابل تحسین است.

نمکی ادامه داد: درصدد هستیم تا مرکز درمانی کالپوش میامی به‌صورت شبانه‌روزی به بیماران و متقاضیان خدمات ارائه کند همچنین برای رادیوگرافی دندان و همچنین سونوگرافی نیز دستگاه‌های مورد نیاز شهرستان میامی تأمین و ارسال خواهد شد.

نمکی به افتتاح مرکز درمان ناباروری در شاهرود نیز اشاره داشت و ابراز کرد: این مرکز در ادامه سیاست‌های وزارت‌خانه درزمینهٔ رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با نرخ منفی رشد جمعیت احداث و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه درمان و بهداشت در چهار دهه گذشته تاریخ انقلاب اسلامی، بیان کرد: قبل از انقلاب دچار به‌هم‌ریختگی شاخص‌های سلامت در سطح کشور بودیم به‌نحوی‌که مرگ‌ومیر کودکان در دوران قبل از انقلاب ۱۲۰ مورد به ازای هر یک‌هزار مورد زایمان بود درحالی‌که این امر به یک در ۱۱ تا ۱۳ هزار تولد رسیده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن