اجتماعیسیاسیشاهوارمذهبی

حضور در انتخابات یک تکلیف است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام حمید عبداللهیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع این شهر ضمن بیان اینکه حضور پرشور در انتخابات یک رسالت است، تأکید کرد: حضور به‌نوعی تکلیف محسوب می‌شود هم تکلیف برای رأی‌دهندگان و هم تکلیف برای نامزدها که می‌بایست تقوا را رعایت کنند.

وی بابیان اینکه نباید حتی یک رأی را هم بی‌ارزش شمرد، ابراز داشت: رأی‌دهندگان باید بدانند که در قبال آینده کشورشان مسئول هستند و حتی نسبت به یک رأیی که می‌دهند هم مسئول هستند.

امام‌جمعه موقت رویان بابیان اینکه ما بابت هر رأیی که می‌دهیم در مقابل خداوند نیز مسئول هستیم، تأکید کرد: این امر ضرورت و اهمیت تشخیص اصلح را برای ما گوشزد می‌کند.

عبداللهیان بابیان اینکه انسان باید بهترین گزینه را برای رأی دادن انتخاب کند، تأکید کرد: اگر نمی‌توانیم اصلح را انتخاب کنیم باید از افراد مورد وثوق حتماً پرس‌وجو کرد تا به بهترین گزینه رأی داد.

وی بابیان اینکه تکلیف دوم در انتخابات بر دوش نامزدها است، که باید تقوا و اخلاق را رعایت کنند، گفت: نباید نامزدها برای جلب سلیقه برخی افراد سخن بگویند بلکه باید مصالح تمام عموم مردم را نظر گرفت.

امام‌جمعه موقت رویان سومین تکلیف را بر دوش برگزارکنندگان دانست و تصریح کرد: عوامل اجرایی انتخابات نیز باید با در نظر گرفتن عدالت و همچنین بی‌طرفی به حضور پرشور مردم کمک کرده و تنها وظیفه‌شان را بر طبق قانون اجرا کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن