اخبار ویژهشاهوارعلم و دانش

نشست هم اندیشی نفت و دانشگاه در شاهرود برگزار شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نشست هم‌اندیشی نفت و دانشگاه به مناسبت هفته پژوهش با حضور معاون پژوهش های وزارت نفت و مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین اساتید و پژوهشگران به میزبانی سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی پردیس دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد.

معاون مدیرکل امور پژوهش های وزارت نفت در این مراسم گفت: تحقیقات در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یکی از راه‌هایی که جامعه را می‌توان به این سمت هدایت کرد است .

فرشاد علیخانی با بیان اینکه پژوهش باید همچون خونی باشد که مدیریت‌ها را تقویت می‌کند، افزود: پژوهش می بایست در نهایت بتوانند موانع را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب یکی از مسئولانی هستند که همواره بر عنصر پژوهش تاکید دارند

علیخانی با بیان اینکه اگر پژوهشی منجر به رفع مشکلات نشود یقینا از ماموریت‌ اصلی خودش فاصله گرفته است، گفت: هدف اصلی پژوهش مشکل‌گشایی است

معاون مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت بابیان اینکه عدم تقاضا محوری، آسیب دیگری است که در بخش تحقیقات وجود دارد، ابراز داشت: توجه نکردن به نیازهای واقعی بخش تقاضا به مشکل پژوهش برای پژوهش برمی‌گردد لذا در حوزه پژوهش شاید کارهای کنسرسیوم کمتر کرده باشیم و ارتباطات بین دانشگاهی حائز اهمیت بسیار بالایی هستند چراکه امروز نفع حل مشکلات از جنس ترکیبی است.

در این مراسم از نفرات برتر پژوهش های حوزه نفت تقدیر می شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن