اجتماعیاستاناقتصادیخانوادهشاهوار

وجود ۳۵۰۰ کودک فاقد حامی در استان/ کمک هفت میلیارد تومانی حامیان به ایتام سمنانی

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد سمنان، محمد قوسی، با اشاره به اینکه کمیته امداد تلاش می‌کند با جذب حامیان جدید، فرزندان یتیم و محسنین را در سرفصل‌های بهبود وضعیت معیشتی، درمانی و تحصیلی تقویت کند افزود: کمک به این افراد در حفظ و تحکیم بنیان خانواده‌ها نقش مؤثری دارد.

وی با اشاره به اینکه حامیان فرزندان محسنین و اکرام ایتام در هشت‌ماهه سال گذشته چهار میلیارد ۶۵۰ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند افزود: در سال جاری کمک‌های حامیان با رشد ۵۶ درصدی به هفت  میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان رسید.

وی خاطرنشان کرد: ۹۸۰۰ حامی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین با کمیته امداد استان سمنان همکاری می‌کنند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه سرپرست خانوار کودکان طرح محسنین به دلیل کهولت سن، بیماری و ازکارافتادگی و دلایل دیگر توان اداره زندگی را ندارند بیان کرد: افراد و خانواده‌ها می‌توانند با انتخاب یک خانواده موردنظر ماهیانه حمایت‌های خود را برای کمک به این عزیزان داشته باشند.

قوسی افزود: از مجموع مشارکت کمک حامیان اکرام ایتام و محسنین استان سمنان در هشت‌ماهه امسال، چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان در طرح اکرام ایتام دو میلیارد و  ۶۸۰ میلیون تومان در طرح محسنین و شفا بوده است.

وی به نحوه ارائه کمک‌ها به فرزندان ایتام و محسنین اشاره و تأکید کرد: کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین به‌صورت مستقیم از سوی حامیان به شماره کارتی که برای فرزندان مشمول در نظر گرفته‌شده واریز می‌شود.

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه ۸۱۶ یتیم و دو هزار و ۵۰۰ کودک در طرح محسنین وفا را تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان قرار دارند تصریح کرد: سه هزار و۵۰۰ کودک نیازمند تحت حمایت فاقد حامی در استان سمنان شناسایی شدند که نیازمند ۱۴ هزار حامی هستند.

به گزارش مرآت به نقل از روابط عمومی کمیته امداد،مردم نیک‌اندیش استان سمنان می‌توانند با مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرسhttps://portal.emdad.ir/در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت و کمک‌های خود را به دست فرزندان نیازمند برسانند. همچنین ارسال عدد ۱۴ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰ ۳۳۳۳ ۲۳، پایگاه اینترنتی https://ekram.emdad.ir/ و مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان از روش‌های ثبت‌نام در این طرح است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن