اجتماعیاخبار ویژهاستانپزشکی سلامتخانوادهشاهوارشهریعلم و دانشگزارش

تایید رویت کیک های حاوی قرص در استان سمنان/مردم نگران نباشند/ مسئولان چیزی را می دانند اما نمی گویند؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر ورود قرص ها به کیک ها را در استان تائید کرد و گفت: چرخه توزیع کیک ها در حال بررسی است.

این در حالی است که تا قبل از آن مسئولان با احتیاط بیشتری درباره این موضوع صحبت می کردند.

موضوع کیک هایی که لای آن ها قرص وجود داشت ابتدا در استان های جنوبی کشور مطرح شد. هنوز علت اصلی این امر مشخص نیست برخی این را روشی برای قاچاق قرص می دانند و برخی دیگر توطئه دشمنان! اما باید دید در نهایت نتیجه اصلی این رویداد چه می شود.

اما نکته قابل توجه اینکه اندک مسئولان استان سمنان که درباره این امر اظهار نظر کرده اند همگی درباره اینکه خانواده ها نگران نباشند و یا تعداد قرص ها محدود نیست، سخنانی را بیان می کنند گویی از وجود تعداد دقیق قرص ها مطلع هستند! این امر متاسفانه حساسیت موضوع را به طور مضحکی افزایش می دهد.

مردم از خود می پرسند اگر مسئولان می گویند در حال بررسی هستیم پس چرا با اطمینان خاطر به مردم می گویند نگران نباشید اگر هم نمی دانند پس باز چرا به مردم می گویند نگران نباشند آیا مسئولان چیزی را می دانند اما نمی گویند؟

احمد ملایری، فرماندار شهرستان میامی نیز در گفتگو با خبرنگار میامی جوان موضوع مشاهده کیک های مشکوک را درشهرستان تایید کرد و گفت: گزارش هایی از مشاهده کیک های آلوده به قرص در شهرستان میامی داشته ایم.

وی با بیان اینکه دو مورد در میامی و دو مورد نیز در کالپوش از مشاهده این کیک های آلوده گزارش شده است، تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده این کیک های  از خارج از شهرستان وارد و به صورت موردی بوده و به صورت شبکه ای توزیع نشده است.

ملایری با اشاره به اینکه موارد مشکوک جهت آزمایش به آزمایشگاه فرستاده شده و  دستگاه های مربوطه در حال بررسی ماجرا هستند، گفت:  مردم نگران این موضوع نباشند و خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر و  برندهای شناخته شده این نوع خوراکی‌ها را خریداری کرده و حتما بررسی های لازم را قبل از مصرف انجام دهند.

اینکه چطور می شود ملایری که به قول خود هنوز کار بررسی موضوع را به اتمام نرسانده از عدم نگرانی مردم صحبت می کند خود موضوعی عجیب است مگر او تعداد قرص های توزیع شده در بین کیک ها را می داند! این ها البته همگی موضوعات و دغدغه هایی هستند که مردم و به خصوص خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به نظر می رسد مسئولان بهتر است شفاف تر درباره این موضوع صحبت کنند تا حداقل هوشیاری خانواده ها بیشتر شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن