استانراه و شهرسازیشاهوار

عملیات اجرایی محور بیارجمند-اسب‌کشان-خراسان جنوبی آغاز می‌شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، به نقل از مهر، امیر عمیدی بعدازظهر پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ونقل و راهداری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) میامی، ضمن بیان اینکه طرح‌های توسعه راه‌های روستایی خوبی در شرق استان سمنان در دست اجرا است، بیان کرد: یکی از این طرح‌ها محور بیارجمند- اسب‌کشان و اتصال آن به خراسان جنوبی است که می‌تواند استان سمنان را به این استان متصل کرده و مسافت‌ها را کاهش دهد.

وی بابیان اینکه برای آغاز عملیات اجرایی این مسیر ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده است، افزود: اجرای طرح می‌تواند تأثیر بسزایی در کوتاه کردن مسیر تردد بین دو استان داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان درباره دیگر طرح‌های در دست اجرا نیز بیان کرد: هفت کیلومتر محور میامی به جیلان نیز هم‌اکنون در دست اجرا است اما این محور همچنان به کمبود قیر برای روکش آسفالت مواجه است که باید در راستای تأمین آن گام‌هایی برداشته شود.

عمیدی در ادامه با بیان اینکه عملیات اجرایی هفت کیلومتر بعد از ایستگاه راه‌آهن به سمت روستای جیلان نیز در صورت مساعد بودن آب‌وهوا به‌زودی آغاز می‌شود، گفت: این طرح یکی از مطالبات مردمی است که می‌تواند در کوتاه کردن مسیر دسترسی مؤثر باشد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرستان میامی در قالب طرح ابرار، شامل بهینه‌سازی راه‌های روستاهای بالای ۵۰ خانوار سراسر کشور، تأکید کرد: در قالب این طرح چهار کیلومتر از مسیر فرومد به شفیع آباد و راه دسترسی حسین آباد کالپوش بهسازی شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن