استانراه و شهرسازیشاهوار

مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل در سمنان برگزار شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مراسم گرامیداشت هفته راهداری و رانندگان و حمل و نقل استان سمنان ظهر پنج شنبه با حضور مسئولان ارشد استانی و شهرستانی، معاون استاندار سمنان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان همراه با افتتاح خوابگاه رانندگان کامیون و تریلی در سمنان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در این مراسم گفت: پلیس راهور و پرسنل این مجموعه ، فرشتگان نجات رانندگان هستند که باعث میشوند ، رانندگان با آرامش خاطر و با حس امنیت و آرامش و به سلامت به آغوش خانواده برگردند ‌.

منوچهر فخری با بیان اینکه زندگی رانندگان ، زندگی باصفا و خاصی است، این افراد دارای ویژگی هایی هستند که همواره به پهلوانانی و مردانگی مشهور هستند، ابراز کرد: در سیستم بیمه ما ، باید تغییراتی ایجاد شود تا رانندگان امنیت خاطر داشته و در مواقع بروز حادثه درگیر بروکراسی سیستم های اداری نشوند.

وی افزود: در زمان جنگ با پیام امام خمینی(ره) صدای لبیک از گوشه گوشه ایران به پا خواست و همه لبیک گویان به این فرمان و بدون هیچ چشم داشتی، کار جهادی انجام دادند و نشان دادند سربازان این نظام مقدس هستند و به واسطه  همین‌ حماسه روز ۲۶ آذر را روز ملی حمل و نقل و روز اول دی ماه روز راهدار نامگذاری کردند و در همین جا از همه شما عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

معاون استاندار سمنان، تاکید کرد: در مقوله راهداری ، مهمترین بحثی که در اولویت نظام عمرانی قرار دارد ، بهسازی راه هاست ،چرا که راهها ثروت کشورند و تولید، بازرگانی و اقتصاد کشور ما وابسته به این شریان حیاتی است و  شما عزیزان سربازان این شریان حیاتی هستید.

فخری بیان کرد: راهداری باید تلاش کند تا طبق استانداردهای جهانی ، سالانه ۴ تا ۶ درصد از بودجه ها را در حوزه راه کشور و به بهسازی  و بهبود راه ها اختصاص دهد.

مدیر کل راهداری و حمل  ونقل جاه ای استان سمنان نیز در این مراسم  بیان کرد: شباهت کنونی کشور بی شباهت به دهه شصت نیست ، ما در آن زمان شرایط جنگ و  فشار های و توطئه های دشمن را  شاهد بودیم ، اما چون همه مردم و اقشار مختلف کشور در کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادند، توانستیم از آن جنگ پیروز بیرون بیاییم.

احسان منصور کیایی بیان کرد: اکنون نیز هم مردم ما دوشادوش مسئولین در کشور در سایه سار نظام جمهوری اسلامی در کنار رهبری میتوانیم پیروز از این‌ میدان جنگ اقتصادی خارج شویم .

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن