اجتماعیاخبار ویژهاقتصادیشاهوار

اولین مرکز علمی پژوهشی نیکوکاری کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود افتتاح شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با اشاره به اینکه کلیه امور باید به صورت علمی، مدیریت و برنامه ریزی و اجرایی شود گفت: حدود ۶ ماه قبل در جلسه ای که با حضور مدیر کل دفتر مطالعات و پژوهش های کمیته امداد کشور در این واحد دانشگاهی برگزار گردید، سید مرتضی حسینی از نزدیک با پتانسیل و تجهیزات مناسب این دانشگاه آشنا و در آن جلسه تصمیم بر این شد که برای حل مشکلات پژوهشی طرح های کمیته، پس از تهیه یک اساسنامه مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و کمیته امداد، یک مرکز جهت همکاری مشترک تاسیس شده تا در آینده نزدیک شاهد شکوفایی و رشد مدیریت بهینه در هزینه کردهای نیکوکاری در بخش‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی با همکاری و تلاش اساتید و دانشجویان باشیم.

وی به اختصاص یک ساختمان مستقل با نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز به این مرکز خبر داد و افزود: این مرکز عصر روز دوشنبه ۲ دی ماه ۹۸ با حضور مسئولان این دانشگاه و مسعودیان راد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان، بلوچی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شاهرود با عنوان فرهیختگان افتتاح و راه اندازی گردید.

سید احمد ابوالقاسمی فر در مورد برنامه این مرکز گفت: مقرر گردید کمیته امداد امام خمینی(ره) با اولویت طرح های پژوهشی، طرح های خود را به این مرکز اختصاص داده تا بتوان تا حد امکان با استفاده از پتانسیل اعضای هیأت علمی خصوصا در رشته های مدیریت، حسابداری، روانشناسی، اقتصاد و حقوق و… گامی برای حل مشکلات مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در کل کشور برداشت.

وی افزود: در شاهرود ۱۰ مرکز نیکوکاری در حال فعالیت هستند که این مرکز در واقع یازدهمین مرکزی می باشد که قرار است فعالیت علمی و پژوهشی داشته باشد؛ البته این مرکز با همه این مراکز تفاوت دارد به این صورت که آنها مراکز حمایتی هستند ولی این مرکز هدفش علمی و پژوهشی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: این مرکز مثل همه مراکز نیکوکاری دارای یوزر و پسورد و پورتال خاصی می باشد و طبق اساسنامه در آینده نزدیک شاهد راه اندازی کانون خیرین کارآفرین در همین مرکز نیکوکاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود نیز خواهیم بود تا بتوان هرچه بیشتر به سمت دانشگاه کار آفرین و دانشگاه نسل سه و چهار پیش رفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در خصوص مفاد اساسنامه مرکز نیکوکاری فرهیختگان گفت: دفتر پژوهشی کمیته امداد استان سمنان متعهد شده است کلیه پروپزال ها و طرح های پژوهشی را به این مرکز ارجاع دهند چرا که این مرکز زیر نظر مستقیم کمیته امداد می باشد؛ همچنین کمیته امداد کل کشور به این واحد دانشگاهی یک پسورد اختصاص داده است تا بتوانیم طرح های کشوری را انتخاب و طبق اساسنامه این مرکز در اولویت است. البته اساتید ما بعد از بررسی، طرح های مورد نیاز برای فعالیت را انتخاب می کنند و این یک فعالیت بینابینی است چراکه با رویکرد معنوی در این مسیر قدم برداشته شده ومطمئنیم اساتید هیات علمی این واحد مثل همیشه پیشقدم خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نمونه کاملی از مشارکت مردم از زمان تاسیس تا الان بوده است تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی که متولد انقلاب اسلامی می باشد نمونه کامل مشارکت مردم در سرنوشت علمی و پژوهشی کشور خود می باشد و ما امیدواریم همچنان بتوانیم با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، گام مهمی در خصوص علمی پژوهشی شدن فرهنگ خیریه و صدقات و همچنین کمک به محرومان و مستضعفان در کشور داشته باشیم .

ابوالقاسمی فر در پایان در خصوص نحوه اطلاع رسانی و همکاری علاقمندان دانشگاهی با این مرکز نیکوکاری گفت: «یک صفحه مختص این مرکز نیکوکاری در سایت دانشگاه در نظر گرفته می شود و این مرکز کل طرح های پژوهشی خود را در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد. ضمنا اگر نیاز به یک طرح پژوهشی فوری باشد سریعا به گروه های مورد نیاز اطلاع رسانی خواهد شد و در آن صفحه بارگذاری می گردد.»

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن