اجتماعیاخبار ویژهاستانپزشکی سلامتسیاسیشاهوارعلم و دانش

استان سمنان ۲ دانشگاه علوم پزشکی دارد / شاهرود بازهم فراموش می شود !

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، تلگرام استانداری سمنان امروز چهارشنبه نوشت: آیین گرامیداشت سی اُمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

لازم دیدیم ضمن تقدیر از مسئولان استانداری که متوجه ضرورت حمایت از بخش درمان و بهداشت هستند چند نکته را نیز یادآور شویم.

ابتدا اینکه اصلا چیزی به اسم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان وجود ندارد! در این استان دو دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و سمنان وجود دارد در نتیجه دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود باید آن ها را نامید نه استان!

که اگر قرار باشد نام استان برآن بنهیم باید بنویسیم دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بجز شاهرود و میامی و دانشگاه علوم پزشکی شرق استان بجز دامغان!

متاسفانه این نکته حتی توسط رسانه های شاهرودی که مدعی دفاع از حقوق شهرستان هستند هم رعایت نمی شود.

اگر دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سمنان است پس یعنی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود زیر مجموعه آن است در حالی که چنین نیست و شاهرود دانشگاهی مستقل دارد که زیر نظر قطب علوم پزشکی منطقه یعنی ساری قرار داشته و مستقیماً از تهران بودجه می گیرد.

اگر بگوییم نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در نتیجه باید بگوییم رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود باید از او مرخصی بگیرد در حالی که چنین نیست حتی ریالی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از سمنان عبور هم نمی کند.

این حجم نادیده گرفتن دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هیچ وقت مورد اعتراض مسئولان قرار نمی گیرد در حالی که مالامال از عقده پراکنی است.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۴۰ درصد از مساحت و ۵۵ درصد از جمعیت استان سمنان را پوشش می دهد در حالی که دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۶۰ درصد از مساحت و ۴۵درصد از جمعیت استان سمنان را پوشش می دهد در نتیجه دو دانشگاه با هم برابر هستند که البته دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به واسطه عملکردی حتی بالاتر از سمنان هم قرار دارد کافی است نگاهی به سایت وزارت بهداشت بیندازید!

سوالات زیادی در این باره مطرح است:

اولا امروز در سمنان از چه چیزی تقدیر می شود؟ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان!! پس شاهرود و میامی چه می شود؟ اگر قرار است دانشگاه علوم پزشکی سمنان شامل دامغان، سمنان، گرمسار، سرخه و مهدی شهر تقدیر شود چرا نام استان بر آن می نهید؟

تا کی قرار است این عقده افکنی ها علیه شاهرود وجود داشته باشد معلوم نیست!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن