اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارشهریمذهبی

هندوانه شب یلدا مهمتر است یا ۹ دی؟/ مسئولان و صدا سیما به کجا می روند؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود با بیان اینکه برخی مسئولان معلوم نیست چه می کنند از یک طرف یلدا را بزرگ می کنید و مدارس را به خاطر یلدا تعطیل می کنید. آیا برای ۹ دی هم این کار را می کنید؟ یلدا مهم تر است یا ۹ دی؟

امینی ادامه داد: مخالف شادی نیستم اما این کارها مشکلی از ما حل نمی کند و ما را در خماری می برد. نوروز و سیزده بدر و یلدا را بزرگ می کنید. آیا یلدا نیاز واقعی امروز کشور است؟ چرا ۹ دی برایتان مهم نیست؟ ۹ دی روزی بود که مردم از یک فتنه بزرگ بیرون آمدند. شب یلدا فقط چند ثانیه طولانی تر از شب های قبل است.این برای ما کاری می کند؟ چرا ۹ دی را در کلاس نمی آورید؟ چرا ۹ دی امتحانات لغو نمی شود؟ چرا اصلی را فرعی و فرعی را اصلی می کنید؟ صدا و سیما نماز جمعه را پخش نمی کند می گوید هزینه دارد اما انار و هندوانه را بزرگ کردن هزینه ندارد؟

امینی در دومین بخش سخنان خود با گلایه شدید از برخی مسئولان به‌خصوص صداوسیما به‌واسطه آنچه وی بزرگ کردن یلدا و نادیده گرفتن ۹ دی عنوان کرد، بیان داشت: برخی مسئولان برای یلدا حتی مدارس را تعطیل می‌کنند اما سؤال اصلی اینجا است که آیا برای ۹ دی هم این کار را می‌کنند؟

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه مردم ما تا زمانی که بر اصول انقلاب پایبند هستند باید منتظر دشمنی دشمنان باشند، گفت: فتنه دشمنان علیه ایران اسلامی تداوم دارد. امروز مردم باید هوشیار باشند تا دچار فتنه‌های دشمنان نشویم.

وی ابراز کرد: در طول چهار دهه انقلاب اسلامی، مردم توانسته‌اند با دستان خالی و تحت‌فشار دشمنان به عظمتی برسند که این امر خاری در چشم دشمنان است.

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه تحریم‌های ایران ۴۰ ساله است و نباید آن را چیز جدیدی دانست، تصریح کرد: در این سال‌ها مردم ایران به دستاوردهایی رسیده‌اند که شگفتی دشمنان را در پی داشته است.

امینی بابیان اینکه ایرانیان همواره در دوره‌های مختلف تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند و این نشان‌دهنده عظمت این ملت است، بیان داشت: باید هوشیار بود و در برابر فتنه‌های دشمنان ایستاد لذا باید گفت تاریخ گواه است که مردم کشورمان از زمان پیش از اسلام که در چهارراه تمدن اقتصادی و فرهنگی قرار داشتند حق‌طلب بودند و پس از اسلام نیز باوجود تهدیدهایی که در زمان حمله مغول در کشور وجود داشت، بیشترین شکوفایی علمی را رقم زدند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن