اجتماعیاستانشاهوارشهریعلم و دانش

برای شتاب سواد آموزی منطقه محروم میامی سند جداگانه تدوین شده است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

  به گزارش خبرنگار شاهوار فردا محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان در نشست خبری روز دوشنبه در سالن اجتماعات این استان با بیان اینکه شهرستان میامی جزو ۳۱ شهر محروم انتخاب شده در کشور است گفت: برای شتاب بخشی سواد آموزی در این شهرستان سند سواد آموزی جداگانه تدوین شده است.

وی افزود: سند راهبردی سواد آموزی در استان سمنان تا سال ۱۴۰۴به منظور ریشه کن شدن بی سوادی تدوین شده است که بر اساس نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵میزان با سوادی مناطق شهری استان سمنان ۹۱.۵درصد و در مناطق روستایی ۸۴.۵۳ درصد است.

دستورانی با بیان اینکه بی سوادی به جامعه آسیب بزرگی وارد خواهد کرد تصریح کرد: هر چه تعداد افراد بی سواد در جامعه بیشتر باشد با افزایش آسیب های اجتماعی رو به رو خواهیم بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان از آموزش چهار هزار و ۵۹۰ نفر از افراد کم سواد و بی سواد در استان خبر داد و گفت: در نیمه نخست سال جاری ۲هزار و ۳۰۳ نفر از تعداد مذکور مورد پوشش آموزش قرار گرفته اند.

محمد دستورانی با اشاره به اینکه شناسایی افراد بی سواد و کم سواد باقی مانده کار دشواری است بیان کرد: جشنواره الگوی آموزش برتر جزو اقدامات موثری بوده است که در زمینه توانمند سازی مربیان سواد آموزی برگزار شده است و در اولویت کاری آموزش و پرورش است.

وی خاطرنشان کرد: امسال آموزش ۷۵۰ نفر از اتباع کم سواد و بی‌سواد در دستور کار آموزش و پرورش استان سمنان قرار دارد که اکنون حدود ۶۴۶ نفر تحت پوشش آموزشی قرار گرفته‌اند.

یکم تا هفتم دیماه به مناسبت صدور فرمان تاسیس نهضت سوادآموزی از سوی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸، به عنوان هفته سواد آموزی نامگذاری شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن