اجتماعیاستاناقتصادیشاهوارشهری

۲۹۱ مورد پرونده تخلف صنفی در استان سمنان ثبت‌شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بهروز اسودی دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار استان سمنان، بیان اینکه نظارت‌ها از بازار عرضه و تقاضا برای جلوگیری از گران‌فروشی اقلام غذایی در دست اجرا است، اظهار داشت: در هفته گذشته سه هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام‌شده که درمجموع ۲۹۱ مورد پرونده تخلف ثبت شد.

وی ارزش ریالی این پرونده‌ها را ۲۶ میلیارد و ۴۹۶ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ساماندهی میدان میوه و تره‌بار سمنان به‌طوری جدی در دست اقدام است و رویکردهای کارشناسی برای اجرای این طرح لحاظ می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه در بازرسی‌های انجام‌شده، ۳۴۷ مورد تخلف صنفی ثبت‌شده است، یادآور شد: در این مدت ۱۸۵ مورد شکایت مردمی از سوی مردم به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شد که توسط بازرسان سازمان موردبررسی قرارگرفته است.

اسودی با تأکید بر لزوم حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان کرد: گشت‌های مشترک بازرسی در راستای برخورد جدی با متخلفان درزمینه گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم ارائه برگ خرید و نصب برچسب قیمت و … انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه عموم مردم می‌توانند در راستای اجرای این طرح همکاری کنند، تصریح کرد: بسیاری از تخلفات بر اساس گزارش‌های مردمی توسط این سازمان پیگیری و رسیدگی می‌شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن