اجتماعیاستاناقتصادیشاهوارشهری

۲۹۱ مورد پرونده تخلف صنفی در استان سمنان ثبت‌شد

بازدیدها: ۸

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، بهروز اسودی دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار استان سمنان، بیان اینکه نظارت‌ها از بازار عرضه و تقاضا برای جلوگیری از گران‌فروشی اقلام غذایی در دست اجرا است، اظهار داشت: در هفته گذشته سه هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام‌شده که درمجموع ۲۹۱ مورد پرونده تخلف ثبت شد.

وی ارزش ریالی این پرونده‌ها را ۲۶ میلیارد و ۴۹۶ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ساماندهی میدان میوه و تره‌بار سمنان به‌طوری جدی در دست اقدام است و رویکردهای کارشناسی برای اجرای این طرح لحاظ می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه در بازرسی‌های انجام‌شده، ۳۴۷ مورد تخلف صنفی ثبت‌شده است، یادآور شد: در این مدت ۱۸۵ مورد شکایت مردمی از سوی مردم به سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شد که توسط بازرسان سازمان موردبررسی قرارگرفته است.

اسودی با تأکید بر لزوم حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان کرد: گشت‌های مشترک بازرسی در راستای برخورد جدی با متخلفان درزمینه گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم ارائه برگ خرید و نصب برچسب قیمت و … انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه عموم مردم می‌توانند در راستای اجرای این طرح همکاری کنند، تصریح کرد: بسیاری از تخلفات بر اساس گزارش‌های مردمی توسط این سازمان پیگیری و رسیدگی می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن