اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارشهرینظامی

گزارش ویژه از سوگواری مردم شاهرود در شهادت سردار سلیمانی/مساجد میزبان عاشقان حاج قاسم شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، همزمان با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، مالک اشتر نظام اسلامی ایران، مردم شهرستان شاهرود یکپارچه سیاه پوش شده و در عزای این سردار رشید اسلام، سوگواری کردند.

مردم متدین و ولایتمدار شاهرود در دومرحله همزمان با صبح جمعه در مقابل مسجد غربا و ظهر همان روز بعد از نماز جمعه با حضور پرشور خود یکبار دیگر ولایتمداری و قدرشناسی شان را به رخ جهانیان کشیدند.

راهپیمایی پرشور مردم شاهرود بعد از نماز جمعه با حضور آحاد مردم متدین و قدرشناس شاهرود با شکوه خاصی برگزار شد.

مداحی و مدیحه سرایی در رثای سردار رشید اسلام در زمره بخش های این مراسم بود.

فرماندار، امام جمعه و نماینده شاهرود و میامی در مجلس، شهردار و دیگر مسئولان شهرستان شاهرود نیز طی پیام های جداگانه ای شهادت حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفتند.

عصر امروز نیز نیروهای انقلابی شهرستان شاهرود مراسمی را با حضور امام جمعه شاهرود در مسجد مصلی برگزار کردند.

حجت الاسلام عباس امینی در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد شهدای انقلاب به خصوص قاسم سلیمانی، گفت: استکبار جهانی همواره نشان داده که در عداوت چیزی کم نمی گذارد و تا زمانی که مردم ما پیرو انقلاب اسلامی هستند این دشمنی ها ادامه دارد.

وی افزود: دشمنان باید بدانند که خط سرخ خون حسین(ع) و شهادت راهی است که مردم انقلابی ما آن را انتخاب کرده و از آن حراس ندارند.

مردم شاهرود همچنین از گوشه و کنار، با حضور در برخی مساجد شهر یاد و خاطر شهید سلیمانی را گرامی داشت.

تعدادی از شهروندان نیز با حضور در گلزار شهدای گمنام شاهرود نسبت به روشن کردن شمع اقدام کردند که صحنه ای زیبا را آفریدند.

دلتنگی های مردم شاهرود همچنین در کنار گلزار شهدا نیز صحنه های ویژه ای را رقم زد امروز گویا مردم شهرستان شاهرود از گلزار شهدای این شهر دل نخواهند کرد چرا که گمگشته ای دارند و آن را بین شهدا می جویند.

حال و هوای امروز شهرستان شاهرود با دیگر روزها قابل مقایسه نیست. گویا دوباره محرم حسینی بر این شهرستان ولایتمدار حکم فرما شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن