اجتماعیاخبار ویژهاستاناقتصادیشاهوارشهریگزارش

صف شلوغ گاز مردم شاهرود را کلافه کرده است/ عرضه گاز مایع کاهش یافته است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، از زمانی که شرکت نفت به بهانه مدیریت مصرف گاز مایع، منبع محدوده ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شاهرود را بست مردم مجبور هستند برای دریافت گاز مایع به مجتمع گاز جاده قلعه شوکت مراجعه و حداقل دو الی سه ساعت در صف های طولانی بایستند تا شاید کپسول گازی را دریافت کنند.

این تصمیم شرکت نفت آنطور که زنگنه وزیر نفت اعلام داشت در راستای مدیرین مصرف گاز مایع است و دلیل آن نیز مخاطرات آن بیان شده است.

در حالی که تاکسی های شاهرود امروز همین گاز را در جایگاه می زنند و برای کسی هم اتفاقی نمی افتد. موضوع بعد که شرکت نفت شاهرود به آن دقت نمی کند این است که وقتی مردم محدود می شوند اتفاقاً دست به کارهای خطرناکی برای تامین سوخت خودروهایشان می کنند وگرنه اگر محدودیتی در تامین گاز نباشد چرا مردم باید به کپسول های گاز مایع روی بیاورند.

یکی از شهروندانی که روز شنبه به گفته خودش، سه ساعت در صف ال پی جی ایستاده به خبرنگار شاهوار فردا، می گوید: سی ان جی همواره باعث انفجار می شود اما چه کسی گفته که گاز مایع هم منفجر می شود؟ این بهانه است تا مردم را به سمت بنزین سوق دهند.

این شهروند شاهرود می افزاید: مردم بدبختی های زیادی دارند گرانی و مسائل اقتصادی دارند اما شرکت نفت برای کسب درآمد بیشتر انگار پا روی گلوی مردم گذاشته است.

وی می گوید: تمام اینها بهانه است که برای ایمنی مردم ال پی جی نمی دهیم اگر راست می گویید به فکر مردم هستید یک جایگاه گاز مایع ایجاد کنید.

دیگر شهروند شاهرودی می گوید: چه گناهی داریم که در سرما باید در صف طولانی بایستیم من خودم دچار بیماری فتخ هستم و حمل این کپسول برایم دشوار است اما متاسفانه مجبور هستیم که تحمل کنیم.

عامری بیان می کند: سابقاً مخزن گاز وجود داشت و بدون دردسر با شلنگ به بهترین نحو مردم گاز مورد مصرف خود را دریافت می کردند امروز باید به بدبختی صف بایستیم تا بتوانیم نیاز مصرفی مان را تامین کنیم.

وی می گوید: چه کسی گفته همه گاز مایع صرف خودرو ها می شود آن بدبختی که در خانه باغ و خانه روستای اش گاز ندارد باید چه کند ؟ اگر می خواهید به ماشین ها گاز مایع ندهید، ندهید اما حداقل به مردم بدبخت روستایی گاز برسانید ما چه گناهی کرده ایم که هر چهار روز باید سه ساعت و نیم در صف باشیم.

دیگر شهروندان هم چنین نظراتی دارند صف طولانی که تقریباً ۲۵۰ کپسول در آن دیده می شود انگار تکان نمی خورد تا این کپسول ها تک تک پر شوند معلوم نیست چه موقع نوبت این افراد انتهای صف می رسد.

یکی می گوید: کیفیت گازی می دهند هم بد است انگار می خواهند کاری کنند که مردم قید گاز مایع بزنند چرا که مدام حفره کپسول می گیرد و مسدود می شود یعنی گاز آشغال دارد.

این شهروند شاهرود می گوید: این مصداق به تب گرفتن تا به مرگ راضی شدن است. به خدا ما نه خودرو داریم نه ماشین آلاتی که گاز را به آن بزنیم ما برای مصرف خانه روستای مان گاز می خواهیم این انصاف نیست چنین صف ایستادن هایی در سرما … من نمی دانم خود رئیس شرکت گاز شاهرود همچنین صفی در عمرش ایستاده است؟

مردم گلایه های شدیدی از شرکت گاز دارند. همین یک هفته پیش بود که کالپوشی ها از نداشتن جایگاه گاز اعتراض کردند قبل از آن بیارجمندی ها از کمبود نفت و کمی پیش از آن دامداران به واسطه قوانین عجیب و غریب کدپستی و پروانه دام و …

حواشی شرکت نفت تمامی ندارد مردم همین سه ماه زمستان از این شرکت توقع خدمترسانی بهتر دارند که گویا همین هم از آنان دریغ می شود.

مشکل بعد اینکه هرگز شفافیت در این شرکت نبوده است یکبار برای همیشه مدیر این شرکت بیاید و اعلام کند که مثلا گاز نیست! یا دستورالعمل اعلام کرده که گاز به مردم ندهید ! تا حداقل مردم تکلیف خودشان را بدانند!

امام جمعه کالپوش در نشست مسائل کشاورزی میامی با موضوع توسعه کشت کلزار درخواست برگزاری جلسه از شرکت نفت کرد تا مشکلات این بخش را به گوش مدیران برساند. این یعنی حتما مشکلاتی وجود دارد که گوش شنوایی برایشان نیست. در نهایت اما این جلسه تشکیل شد اما نه در کالپوش بلکه در شاهرود کنار وسایل گرایشی آن هم در شرکت لوکس نفت شاهرود!

کجا سواره خبر از پیاده دارد! این است روایت این روزهای شاهرود مان ….

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن