اجتماعیاخبار ویژهاستانسیاسیشاهوارنظامی

سردار سلیمانی سرچشمه رافت بود/ داعش قصد حمله به ایران را داشت

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، سرهنگ حسین پور هم‌رزم شهید سلیمانی در سوریه و عراق در مراسم گرامی داشت یاد شهید سلیمانی در مدرسه قلعه شاهرود بیان کرد: یکی از ویژگی های سردار سلیمانی این بود که بیشتر از جنگیدن فرهنگ و معنویت اسلامی را در کشورهای عراق و سوریه محقق کند که البته کاری بسیار دشوار بود.

وی افزود: حضور سلیمانی در عراق چالش های بسیاری را داشت چرا که اولین عملیات ایران در عراق برابر با سرمستی داعشی ها از پیروزی بود که با همه تجهیزات آماده حمله به ایران بودند اما باید گفت همه تجهیزات داعشی ها با حضور سلیمانی در عراق، به قبرستانشان بدل شد.

هم‌رزم شهید سلیمانی تاکید کرد: داعش تجهیزات را جمع کرده بود تا به ایران حمله کند و اگر سردار سلیمانی و یارانش چند روز دیرتر جلویشان را در عراق نمی گرفتند شاید امروز داعش به ایران حمله می کرد.

وی افزود: خطرناک تر از این برخی افراد بود که فریب خورده بودند و ممکن بود فکر کنند داعش منجی است و ممکن بود از آن ها استقبال کنند که البته یکسال و نیم بعد عراقی ها متنبه شدند.

حسین پور بیان کرد: شش استان عراق در عرض شش هفته سقوط کرده بود و سردار سلیمانی به شدت با آن ها مقابله می کرد اما نکته قابل توجه اینکه شاید همگان فکر کنند سردار سلیمانی فردی بود که شمشیرش را برای دشمنان از رو بسته بود اما اینگونه نیست.

وی افزود: سردار سلیمانی سرشار از رحمت بود تا جایی که حتی از رفتارش یک گروه از داعشی ها در عراق توبه کرده و اعلام داشتند که ما می خواهیم سرباز شما باشیم.

هم‌رزم شهید سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی شخصیتی بود که وقتی روستا و یا شهری از دست داعش آزاد می شد مردم از کوچک تا بزرگ دور ایشان را می گرفتند و سعی داشتند تا وی را در آغوش بگیرند و ما حتی بارها به وی گفتیم که این چنین خطرناک است اما او با متانت می گفت نگران نباشید خدا یار ما است.

حسین پور بیان کرد: یکی دیگر از وجوه شخصیتی سردار سلیمانی قاطعیت و ثابت قدیمی شان بود که در میدان نبرد نمونه نداشت برخی موارد در عراق دیده می شد که اختلاف نظرهایی پیش می آمد و وقتی سردار سلیمانی دستوری را قاطعانه می دادند همگی می پذیرفتند.

وی افزود: این ها همان کسانی بودند که وقتی ما به ایران باز می گشتیم باز به جان هم می افتادند چرا که اصلاً بین شان هماهنگی نبود اما باز زمانی که قاسمی سلیمانی در عراق بود از وی اطاعت می کردند و به خاطر ویژگی های اخلاقی بود که قاسم سلیمانی اسطوره محسوب می شد.

حسین پور در ادامه گفت: ۷۰ الی ۸۰ درصد از کسانی که از داعشی ها اسیر می شدند از اغفال شدگان بودند که وقتی ما آن ها را اسیر کردیم اعلام می داشتند که نمی دانستیم حتی شما نماز یا قران هم می خوانید.

وی افزود: این نشان می داد که اسلام دروغین به آن ها عرضه شده بود آن هم کسانی که از ۱۰۰ کشور جهان عضو داعش شده و تازه مسلمان شده بودند و بسیاری شان بازگشتند و وقتی واقعیت ها را دیدند حتی به ما کمک هم کردند اما باید گفت این ها به راحتی به دست نیامده است و سردار سلیمانی و بارانش درواقع سفیران امام زمان(عج) در عراق و سوریه بودند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − شش =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن