اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهاستانسایر اخبارسیاسیشاهوارشهریمصاحبهنظامی

سردار سلیمانی ۱۰۰ بار تامرز شهادت رفت/ شهادت آرزوی حاج قاسم بود/مدیون خون شهداییم

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

عبدالرحیم ابراهیمیان در گفتگو با خبرنگار شاهوار فردا، با بیان اینکه شهدا برگردن همه ما حق بزرگی دارند، تاکید کرد: امنیتی که حاکم بر کشور است به خاطر خون پاک شهدا است که در مقوله امنیت و شکوفایی نظام سنگ تمام گذاشتند.

وی گفت: بر این معتقد هستیم که در برقراری امنیت هر میزان خطر را از نقطه ثقل مان دورتر سازیم، امنیت مان بیشتر می شود لذا شهید قاسم سلیمانی در سه مقطع زندگی خود را صرف همین مقوله امنیت ایران اسلامی برای من و شما کرد یکی در هشت سال دفاع مقدس که تا پایان جنگ حضور داشت، دوم بعد از دفاع مقدس و در عرصه های مختلف درخشش داشت و سوم در مقابله با تکفیری ها که اوج افتخار آفرینی بود.

این رزمنده سال های دفاع مقدس با بیان اینکه شهادت آرزوی سردار سلیمانی بود، افزود: شهید قاسم سلیمانی به تعبیر رهبری بیش از ۱۰۰ بار در معرض شهادت قرار گرفتند و این حقیقت دارد چرا که ایشان در تمام نقاط پرخطر، گذرگاه های اشرار در جنوب شرق کشور، سوریه، داعش و … برای امنیت ما حضور داشتند و نتیجه حضور لشگر ثار الله حاج قاسم سلیمانی در جنوب شرق و منطقه اشراری که همگی بر گرفته از پاکستان و افغانستان و … بودند، امنیت محسوب می شد.

ابراهیمیان تاکید کرد: سلیمانی پس از آن به عنوان فرمانده نیروی قدس در عراق و سوریه و یمن و … به اسلام خدمت کردند چرا که روایت های زیادی از بزرگی های ایشان از زبان دوستان و حتی دشمنان وجود دارد.

وی با اشاره به گذشته و حضور داعش در سوریه خاطر نشان کرد: به خاطر دارم آن زمان در دمشق انفجاری در یکی از وزارتخانه ها صورت گرفته بود که ۶ نفر از وزیر های بشار اسد به شهادت رسیده بودند و این اتفاق باعث شده بود بشار اسد تسلیم شود اما از آنجایی که مقام معظم رهبری جهان اسلام را هدایت میکند حاج قاسم را نزد بشار اسد فرستاد تا با مرور خاطرات ۸ساله دفاع مقدس کشورمان بداند که ما امنیت کشور را مدیون خون های شهیدانمان هستیم.

ابراهیمیان ادامه داد: پس آن ها هم نباید تسلیم شوند و نا امید زیرا نیروهای نظامی برای مواقع بحرانی تشکیل شده اند پس محکم بایستید و در مقابل افرادی که اصلا اهمیتی از هیچ نظر ندارند میدان خالی نکنید این ها باعث شد تا در مدت کوتاه با انجام چهارعملیات داعشی ها عقب نشینی کنند.

وی با بیان خاطرات خود در رابطه با اعزام گروه ۹۰نفره ای که برای اولین بار به سوریه اعزام شد خاطر نشان کرد: از فرودگاه مستقیم به منطقه زینبه رفتیم صدای رگبار ها مداوم به گوش میخورد در منطقه ای که در گذشته محل تردد عده زیادی از رهگذران سوری بود آن زمان پرنده هم پر نمیزد بازار ها همه متروکه شده بودند هم زمان با ورودمان شعار الموت لآمریکا و الموت لاسرائیل سر دادیم اما آنها در خانه هایشان بودند و از ترس بیرون نمی آمدند اما بعد از این حرکت ما یواش یواش بیرون آمده و کرکره مغازه هایشان را بالا کشیدند.

فرمانده تیپ ۱۰ محرم ادامه داد: روزی آنها با اتوبوسی حامل مواد منفجره آمده بودند تا دیوار زینبیه را مورد اثابت قرار دهند دیواره های صحن ترک برداشته بود با هر مشکلاتی بود از در فرعی حرم وارد صحن شدیم با فرش های خاک زده حرم رو به رو شدیم بچه ها با دیدن این صحنه گریه کردند و بعد از فرو نشاندن بغض درونشان به نظافت و خواندن زیارت پرداختند.این کار را سه روز پی در پی انجام دادیم تا سوری ها یکی یکی کرکره مغاز هارا بالا دادند و شروع به کار کردند.

وی افزود: ما فقط میخواستیم به شهروندان دمشقی بگوییم این هایی که شما میترسید از آنها کسی نیستند ممکن بود مورد اثابت هم قرار بگیریم و به رگبار هم بسته شویم که به لطف الهی هیچ موردی صورت نگرفت بعد از عادی شدن وضعیت در زینبیه به سمت حرم حضرت رقیه (س) رفتیم درب های حرم ساعت ۱۰صبح باز میشد تا ۳بعدازظهر بعد به دلایل امنیتی بسته بود اما ما تا ساعت ۱۰شب برنامه برگزار میکردیم تا فضا به حالت عادی برگردد این ها چیزی نبود جز برکت خون شهدا و دلاوری و شجاعت سردار سلیمانی چرا که همه چیز را با هم و در کنار هم داشت.

ابراهیمیان از تواضع و فروتنی حاج قاسم در برابر مظلمومین سخن گفت و تاکید کرد: این تواضع و فروتنی فقط در برابر مظلومین بود اینگونه نبود که دشمن بخواهد سو استفاده کند او همیشه در مقابل سپاه دشمن مقتدرانه می ایستاد این صلابت باعث شده بود تا در عملیات های سوریه مرحله به مرحله برود و ۷۵درصد از خاک سوریه که در دست داعشی ها بود را نجات دهد این داستان در عراق هم به همین صورت است این چند درصد باقیمانده هم به خاطر حضور آمریکا است که خود را سپر داعش قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه داعش در زمان حال تفاوتی با یزید و معاویه زمان امام حسین(ع)ندارد افزود: خوارج در زمان حضرت علی(ع) شکم زن های حامله را پاره میکردند و به بدترین شکل ممکن آنها را به شهادت میرساندند این حرکت در سوریه و عراق توسط داعش تکرار شد اما با شرط بندی سر نوع جنسیت نوزادان در شکم مادر بود که طبق اعتراف یکی از داعشی ها در آن زمان حدود ۳۷۴نفر سر بریده شدند.

سردار عبدالرحیم ابراهیمیان در پایان تصریح کرد: ترجمه فریاد هیهات منا الذله امام حسین(ع) مرگ بر آمریکای حال حاضر است زیرا هدایت همه این خونخواری ها توسط ترامپ پست در جهت امنیت اسرائیل است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن