اجتماعیاخبار رواناخبار ویژهسیاسیشاهوارشهریعلم و دانش

اقدام عجیب دانشگاه صنعتی شاهرود/ امتحانات برقرار است حتی در عزای عمومی!

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محمد مهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در طول سه روز ایام عزاداری رسمی کشور علی رغم اعلام ۳ روز عزای عمومی توسط رهبر معظم انقلاب و تاثر شدید عموم مردم بویژه جوانان و دانشجویان و نیز تمایل بسیاری از مردم و دانشجویان به حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و یاران شهیدش، با لغو امتحانات مخالفت کرد. از این دانشگاه خبر می رسد با پافشاری بسیج دانشجویی فقط روز دوشنبه آن هم برای کسانی که بلیط اتوبوس تهران را داشته باشند یا بسیج دانشجویی تائید کند که در مراسم حاج قاسم حضور خواهند یافت، امتیازی قائل شده است!.

در حالی که دانشگاه پیام نور نه تنها سه روز بلکه فردا نیز امتحانات خود را تعطیل کرده است. از دانشگاه آزاد شاهرود نیز خبر می رسد که شرایط برای دانشجویان آنچنان که انتظار می رفت در این سه روز عزای عمومی فراهم نشده اما دانشگاه صنعتی شاهرود نه تنها امتحانات را لغو نکرده بلکه اصرار به برگزاری آن داشته است

این امر سبب شد تا صد ها دانشجو نتوانند در مراسم شهید سلیمانی حضور یابند.

اقدام عجیب دانشگاه صنعتی البته مورد اعتراض ده ها دانشجو نیز قرار گرفت.

در نامه بسیج دانشجویی آمده که به واسطه شهادت سردارشهید سلیمانی و اعلام سه روز عزای عمومی لطفا امتحانات پانزندهم، شانزدهم و هفدهم این دانشگاه در روزهای دیگری برگزار شود که متاسفانه این امر مورد موافقت رئیس قرار نگرفت.

حال سوال اساسی از رئیس دانشگاه صنعتی این است که آیا اینقدر دشوار است تصمیم به تعویق انداختن چند روزه امتحانات آن هم شرایطی که تمام کشور تحت تاثیر یک حادثه مهم و جهانی است؟

همه اینها در حالی است که امتحانات سراسری دانشگاه پیام نور که بسیار گسترده و همچون کنکور سراسری دارای لایه های امنیتی پیچیده ای می باشد علاوه بر سه روز اعلام عزای عمومی توسط رهبر معظم انقلاب، به جهت رعایت حال دانشجویان کرمانی، امتحانات فردا، چهارشنبه را نیز لغو کرده است.

دانشجویانی که دوست داشتند در این مراسم معنوی حضور یابند باید چه می کردند تا موفق می شدند؟ آیا اصلا در این تصمیم دانشجویان و خواست آنان نیز در نظر گرفته شده بود؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

 1. شماها که همیشه تند تر از خدایین والا
  انگار نشنیدین و ندیدین رهبر هم تبریک گفته هم تسلیت!
  ایشون خوشحال از جایگاه و مقام بهشتی سلیمانی بودن

  1. اولا سلیمانی نه و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی!
   این همه ملت به عشقش ریختن بیرون کلی هم مردن زیر دست و پا اونوقت یه آقایی… چیزی…
   . برا خودت میگم یه خورده احترام رو رعایت کن. لااقل برا اینکه حرفت شنیده بشه…
   ثانیا حضرت آقا به صاحب الزمان بقیه الله الاعظم تبریک گفتن و به مردم تسلیت. یعنی مردم عزادارن خواهرم! یقدری دقت بفرمائید بهتره
   ۳ روز عزای عمومی اعلام کردن نه جشن عمومی!
   عزا معمولا سیاه می پوشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن