اجتماعیحوادثشاهوارشهری

سرقت احشام در شاهرود ۱۲ درصد کاهش یافته است

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

فرمانده انتظامی شاهرود با بیان اینکه سرقت احشام در شاهرود طی چهار ماهه اول سال جاری نسبت به چهار ماهه نخست سال قبل، ۱۲ درصد کاهش داشته است، گفت: ناجا عزم جدی در مقابله با جرایمی مانند سرقت دارد.

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، علی کریمی در نشست خبری ظهر سه شنبه خود در مکان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان شاهرود و با حضور خبرنگاران این شهرستان، با بیان اینکه سرقت احشام در شاهرود ۱۲ درصد نسبت به چهار ماهه اول سال قبل کاهش یافته است، تاکید کرد: کشفیات سرقت در شهرستان نیز در همین بازه زمانی ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری همچنین تمام افرادی که در شاهرود مبادرت به تیراندازی کردند دستگیر شده اند که این نشان از عزم جدی پلیس در برخورد با بر هم زنندگان نظم عمومی است.

فرمانده انتظامی شاهرود با بیان اینکه بیشترین درگیری های منجر به تیراندازی و بیشتر پرونده‌های این حوزه از اختلافات خانوادگی است، گفت: برخورد با جرایم این چنینی مورد اهتمام جدی پلیس است.

کریمی گفت: ۴۵درصد از افرادی که در چهار ماهه اول سال جاری در شاهرود اقدام به تیراندازی در موارد مختلف کرده اند هم اکنون در زندان به سر می برند.

وی در ادامه و با بیان اینکه نزاع دسته جمعی در شاهرود ۱۳۱ درصد افزایش یافت، گفت: ۷۲ درصد پرونده‌های ارجاعی به مشاوره‌های کلانتری‌های شاهرود منتهی به صلح و سازش می شود چرا که خوشبختانه مشاوره های خوبی به این افراد داده می شود.

کریمی درباره جرایم فضای مجازی و پلیس فتا نیز، تاکید کرد: امسال میزان کشف پرونده‌های پلیس فتا ۹۶ درصد به نسبت سال قبل رشد داشته که این امر نشان می دهد خانواده ها بیشتر باید به حوزه مجازی دقت نظر داشته باشند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن