سیاسیشاهوارمذهبیمراسم فرهنگی مذهبی

ایران با قله‌های کفر و استکبار می‌جنگد / مرگ بر آمریکا استراتژی قرآنی مردم ایران

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حجت الاسلام والمسلمین احمد رهدار در نشست بصیرتی به میزبانی هیئت الشهدای شاهرود در حسینیه یزدیهای این شهر بابیان اینکه مرزهای انقلاب امروز بر روی مسائل اعتقادی بسته شده و به قول شهید متوسلیان هرکجا که فریاد الله اکبر باشد مرز ما همانجا است، بیان کرد: قرآن از این تعبیر به مثابه دارالمسلمان و دارالکفار معنی می کند. در فقه نیز وقتی دارالسلام بیان می شود سه نوع تلقی از آن می شود.

وی ادامه داد: نخستین آن ها مکانی برای حکومت اسلامی است تعبیر دیگر بیشترین جمعیت مسلمان را شامل می شود و تعبیر سوم جغرافیایی است که در آن احکام اسلامی قابلیت اجرا شدن داشته باشد اما سوال اساسی این است که رابطه مردم و حکومت اسلامی در همه انواع دارالسلام با بیگانگان باید چگونه باشد؟

این مدرس حوزه علمیه افزود: قواعد اسلامی عام هستند و تنها مرتبط به اسنان و یا حکومت نیستند اما باید الگوی تعاملات با جهان را از آیات قرآن درس گرفت. خدا در قرآن می فرمایند با قله‌های کفر بجنگید و فتح کنید. امروز نیز به لحاظ علوم استراتژیک بین پیروزی و فتح فرق گذاشته می شود فتح موردی است که قلب دشمنان را گرفته باشیم اما پیروزی مقطعی است.

این مدرس دانشگاه و حوزه بابیان اینکه آمریکا در عراق هشت هزار ان جی او دارد اما پایتخت فرهنگی عراق در دستان انقلاب اسلامی ایران است و این نشان می دهد که یکی از مصادیق فتح در دنیای امروز فتح فرهنگی است. حتی زمانی که ۶۲ درصد خاک سوریه را داعش گرفته بود به‌واسطه همین امر، اعلام می شد که فتح با ایران است چرا که در نهایت قلب جریان داعش فتح شد.  

رهدار بیان کرد: یکی دیگر از تفاوت های فتح و پیروزی این است که دشمنان در فتح ناامید می شوند یعنی همه چیز را از دست می‌دهند لذا اهمیت آنچه قرآن می گوید این است که وقتی قله کفر زده شد، فتح صورت می گیرد و نه پیروزی و این همان اهمیتی است که در استراتژی قرآنی گنجانده شده است و ما در انقلاب مان نیز به خوبی آن را تبدیل به شعار کرده ایم.

وی افزود: مرگ بر آمریکا امروز یعنی اینکه ما قلب کفار را نشانه را رفته ایم و کسی که بتواند قلب کفار را نشانه برود قطعاً با دیگر سران استکبار نیز می‌تواند مبارزه و مقابله کند.

این کارشناس گفت: ما امروز قلب جریان استکبار را نشانه رفته ایم و به همین جهت است که شعارمان مرگ بر آمریکا است، بیان کرد: مرگ بر آمریکا درواقع جنگ با رهبر استکبار گران است و اگر کسی جرئت کرد با آمریکا جنگید یعنی می‌تواند با هر مصداق دیگر استکبار هم بجنگد. امروز ایران اسلامی به همین دلیل به پرچم‌دار جریان استکبار مرگ بر آمریکا می گوید.

رهدار افزود: مرگ بر آمریکا البته یک دیدگاه دیگر را نیز در درون خود دارد و آن اینکه به جبهه کفر بیان می شود که اگر شما در استکبار گری رهبری می کنید ما هم در مبارزه با استکبار و در جبهه ایمان لیدر و رهبر هستیم لذا شعار مرگ بر آمریکا محوری است.

وی بابیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا درواقع پیامی به استکبار و حتی کشورهای مسلمان است، گفت: ما با این شعار می گوییم که مرکز جهان اسلام امروز ما هستیم چرا که با فرمانده جهان کفر می جنگیم و این استراتژی قرآن است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن