اجتماعیاخبار ویژهشاهوارفرهنگیمذهبی

مراسم گرامی داشت شهید سلیمانی در شاهرود برگزار شد/روایتگری درباره زندگی سردار دل ها

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، امام جمعه شاهرود در این مراسم که شامگاه آدینه برگزار شد، با بیان اینکه سردار سلیمانی در واقع ترجمان کوثر است، تاکید کرد: شهادت این سردار بزرگ دارای ویژگی های عظیمی بود که یکی از آن ها انسجام و اتحاد بین مسلمانان و آحاد جامعه است.

حجت الاسلام عباس امینی با بیان اینکه دشمنان شهید سلیمانی همانا دشمنان رسول الله(ص) و دین خدا هستند، بیان کرد: باید هوشیار بود و بصیرت داشت و در این عرصه دشمنان را شناخت.

وی افزود: سردار سلیمانی به این دلیل شهید شد که حضورش در منطقه منافع آمریکا را به خطر می انداخت و تمام نقشه های این کشور را نقش برآب کرد.

امینی با بیان اینکه سلیمانی ویژگی های اخلاقی والایی نیز داشت، تاکید کرد: همه مردم ایران و حتی مسلمانان جهان نیز به این شهید والا مقام ارادت داشتند.

وی افزود: مفتی اعظم سوریه که اصلا سنی است ارادت خاصی به این شهید داشت و لذا سردار سلیمانی در حقیقت تقریب مذاهب را به منصه ظهور و بروز رسانده بود.

رئیس ارشاد اسلامی شاهرود نیز در این مراسم ولایتمداری و بصیرت و استقامت و ایثار را از جمله ویژگی های شهید سلیمانی دانست و گفت: سردار سلیمانی اسوه و نماد یک فرد انقلابی بود.

رضا مهدیان تاکید کرد: متاسفانه برخی فکر می کنند اداره ارشاد مکانی برای برگزاری موسیقی و کنسرت و … است در حالی که اتفاقا رسالت اصلی این اداره برنامه های دینی و انقلابی است که در این حوزه انجمن قرآنی، نهج البلاغه و فرهنگی و انجمن های هنری برنامه های ویژه ای را در طول سال برگزار می کنند.

روایت گری درباره زندگی سردار سلیمانی، شعرخوانی توسط فاطمه اعتماد، اجرای برنامه توسط دانش آموز نونهال فاطمه مشکینی و … از برنامه های این مراسم بودند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن