اخبار ویژهاستانسیاسیشاهوار

عدم احراز و ردصلاحیت ۹۵ داوطلب انتخابات در استان سمنان/تاییدصلاحیت ۵۳ داوطلب / اسامی مشخص نیستند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از ایسنا حجت الاسلام حسنعلی عربی اظهار کرد: در مجموع ۱۵۸ نفر برای انتخابات مجلس دوره یازدهم در این استان ثبت‌نام کرده بودند که ۱۰ نفر از آنها انصراف داده بود و از ۱۴۸ کاندیدای باقیمانده ۵۳ داوطلب نمایندگی مجلس تاییدصلاحیت شدند.

وی از عدم احراز صلاحیت ۵۳ کاندیدای این دوره خبر داد و افزود: ۴۲ کاندیدای نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس نیز ردصلاحیت شدند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص قطعی بودن ردصلاحیت‌ها و فرصت قانونی برای اعتراض داوطلبان خاطرنشان کرد: داوطلبان عدم احراز صلاحیت و ردصلاحیت شدگان از ۲۲ تا ۲۶ دی‌ماه فرصت دارند و می‌توانند اعتراض خود را به دفتر نظارت بر انتخابات استان واقع در بلوار معلم روبروی صداوسیمای مرکز سمنان ارائه دهند.
وی ادامه داد: اعتراضات این داوطلبان مجددا براساس قوانین کشور بررسی و نتایج نهایی آن بعد از اتمام فرصت قانونی اعلام می‌شود.

عربی در پاسخ به پرسشی در خصوص اعلام تاییدصلاحیت‌ها تصریح کرد: لیست تاییدشدگان و عدم احراز صلاحیت‌ها و ردصلاحیت شدگان به فرمانداری‌های استان طی نامه‌ای اعلام شده و هم‌اکنون در اختیار فرمانداران حوزه‌های انتخابیه است.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان سمنان با اشاره به زمزمه ردصلاحیت برخی نمایندگان فعلی این استان گفت: دو تن از نمایندگان فعلی استان ردصلاحیت شدند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سه =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن