اخبار ویژهسیاسینظامییادداشت

یادداشت مدیرمسئول
با سردار حاجی زاده چه باید کرد؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

روز گذشته خبر خطای انسانی توسط حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه را در بهتی عمیق و حیرت آور فرو برد. همگان سرمست از پیروزی های غرورآفرین پاسخ به تجاوز آمریکای جنایت کار و شکست هیمینه پوشالی _قریب ۷۰ ساله اش و تسلط استکباری بر جهان_ در برابر ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانش را به یکباره به چاهی سیاه و تیره و تار بدل کرد. چیزی که در خیالمان هم نمی گنجید!

کدامیک را بپذیریم؟ فتح الفتوح قرن و شکستن هیمنه آمریکا یا کشتن هموطنان ولو به اشتباه؟!

ظاهر شدن حاجی زاده بر صفحه تلویزیون و خروجی خبرگزاری های سراسر دنیا و تبدیل شدن به خبر یک آنها و اعلام پذیرش خطای انسانی از سوی یک فرمانده عالیرتبه که خبر پیروزی اش روسیه و چین به عنوان ابرقدرتهای جهان که بودن بجای ایران را آرزو می کردند را به تحسین واداشته بود، به یکباره موجی از سرخوردگی و یاس را در همان ابتدا بر اذهان غالب و موجی از خوشحالی و سرمستی و طعنه و کنایه های کینه توزانه و حملات رسانه ای را ازسوی دشمنان و رسانه های معاند بیگانه پمپاژ ساخت.

اما براستی چه گذشت؟ واقعیت چه بود؟

حاجی زاده که در سال ۱۳۸۸ با تشکیل نیروی هوافضای سپاه فرماندهی این نیرو را برعهده گرفت، در ۰۱ تیر ۱۳۹۸ با جسارتی مثال زدنی با سرنگونی گرانقیمت ترین پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل ایران، اظهارداشت: اقدام آمریکایی‌ها بر خلاف مقررات و عرف بین المللی بود و ما نیز بر اساس وظیفه قانونی خود عمل کردیم! با تاکید بر اینکه امنیت مردم و دفاع از تمامیت ارزی مهمترین اولویت و خط قرمز ماست.

«امیرعلی حاجی‌زاده» در سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در دوران دفاع مقدس، حضوری فعال در جبهه‌ها داشت.

دهه ۶۰ به عنوان تک‌تیرانداز در نبرد علیه نیرو‌های بعثی حاضر می‌شد

شرکت در عملیات‌هایی، چون کربلای ۴، کربلای ۵، والفجر مقدماتی و والفجر ۸، در کارنامه ۸ ساله دفاع مقدسش بارز است.

یکی از شاگردان برجسته شهید «حسن طهرانی مقدم» پدر موشکی ایران

سردار فاتح؛ شکار آرکیو۱۷۰ را هنوز یادمان نرفته که خبرش یک‌ایران را خوشحال کرد و یک‌دنیا را مبهوت.

وی در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۸۸ طی حکمی از سوی فرمانده معظم کل قوا مسئولیت فرماندهی نیروی هوافضای سپاه را بر عهده گرفت.

اجرای عملیات لیله‌القدر در ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ در پاسخگویی به اقدام تروریستی گروهک داعش در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره)، باعث تمرکز بیشتر به نیروی هوافضای سپاه شد. در این عملیات ۶ موشک «ذوالفقار» و «قیام» از استان‌های کرمانشاه و کردستان به مقر فرماندهی تروریست‌های داعش در دیرالزور اصابت کرد و خسارات و تلفات گسترده‌ای را به این گروهک تروریستی وارد کرد و شوری در مردم ایران بوجود آورد.

در  ۱۷ شهریور سال ۹۷ یعنی ۵۰ روز پس از اقدام تروریستی ضدانقلاب در مریوان که منجر به شهادت ۱۱ تن از نیرو‌های سپاه شده بود، نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک‌های پلید و جنایتکار و مرکز آموزش تروریست‌های وابسته را با ۷ فروند موشک زمین به زمین کوتاه برد، مورد هدف قرار داد.

در ۹ مهر سال ۹۷ و به فاصله ۹ روز از اقدام تروریستی در جریان رژه نیرو‌های مسلح در اهواز که منجر به شهادت ۲۵ نفر از هوطنان‌مان شده بود، با بهره‌گیری از ۶ موشک میان‌برد و ۷ پهپاد بمب‌افکن مقر سرکردگان این گروهک تروریستی در شرق رود فرات را منهدم کرد و موجی از خوشحالی انتقام را بر کام ملت و خانواده های داغدار نشاند.

مورد اصابت قرار دادن پهپاد متجاوز گلوبال هاوک آمریکا بر فراز آسمان خلیج فارس در ساعت ۴ بامداد ۳۰ خرداد سال ۹۸ توسط سامانه دفاع موشکی تمام ایرانی «سوم خرداد» آخرین شاهکار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه تا پیش از حادثه ترور سردار سلیمانی تا امروز بوده است

و آخرینش، بزرگترین حادثه قرن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران یعنی موشکباران ۲ مقر مهم آمریکا در عراق و ریختن آبروی ابرقدرتی اش در دنیا توسط کشوری که ۴۰ سال در سخت ترین تحریم های علمی و اقتصادی و بین المللی آمریکا و باصطلاح ابرقدرتها بوده است.

روز گذشته آنچه شاهد بودیم جسارت و فداکاری و خضوع یک فرمانده رده بالای نظامی سپاه در کشور بود که پس از ۴۱ سال جانفشانی برای رفاه و امنیت مردم در میدان های سخت نظامی، همه مسئولیت های حادثه هدف قرارگرفتن هواپیمای اوکراینی توسط خطای انسانی اپراتور پدافند را پذیرفت و دست برگردن و نهاد و اعلام داشت: «گردنم از مو باریک تر است و تابع قانون و مراجع قضائیم» . گرچه هنوز اما و اگرهای فراوانی وجود داشته و زوایا و ابعاد دیگر این ماجرا فاش نشده اما پذیرش بی چون و چرای همه مسئولیت های آن و بی تقصیر نشان دادن همه نهادهای مسئول! و گردن نهادن به قانون و تصمیم مراجع قضایی بدون هرگونه بهانه تراشی و انداختن تقصیر بر گردن این و آن جای بسی تامل و تعجب بود.

درست در زمانی که دولتی بر سرکار است که وزیر راهش پس از حادثه عظیم و هولناک تصادف ۲ قطار مسافربری به جای پذیرش هرگونه مسئولیت، اعلام می کند: «جای نگرانی نیست، خوشبختانه همه مسافران بیمه بوده اند » و جان مسافران، صرفا با نگاهی مادی نگریسته می شود یا افراد دیگر دولت هریک در قضایای پولی و اقتصادی و سیاسی خارجی و … به گونه ای

حال به نظر شما با امیرعلی حاجی زاده چه باید کرد و درباره اش چه باید گفت؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − ده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن