اجتماعیاخبار ویژهسیاسیشاهوارشهری

هنجارشکنی در شاهرود/ گروهی به خیابان آمدند/ چه کسی از سقوط هواپیما خوشحال است؟

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، میدان آزادی شاهرود شامگاه امشب یکشنبه میزبان گروهی از مردم و به خصوص جوانان بود که با ظاهری خاص شعارهای هنجارشکنانه سرمی دادند حتی چند نفری هم روسری از سر برداشتند.

این تجمع با حضور پلیس به اتمام رسید اما شنیده شده که درگیری هایی نیز پدید آمده که به دستگیری عده ای منجر شده است.

سوال اصلی اما این است که چه کسی از سقوط هواپیما خوشحال است که این گروه خود را ناراحت این امر می دانند؟ این را از مردم و جوانان دیگری که در حاشیه میدان ایستاده اند پرسیدیم

رامین، جوان بیست و هفت هشت ساله گفت: هیچ کس از سقوط هواپیما خوشحال نیست، رهبر هم که دستور پیگیری فوری داده و مقامات هم که مسئولیت آن را پذیرفته اند دیگه این کارا یعنی چی؟!

جواد با سه تن از دوستانش که مرا در حال مصاحبه دیده و ایستاده و به گفت و شنود ما گوش می دادند گفت: مگر در حادثه برخورد قطار وزیر آن زمان مسئولیت پذیرفت؟ مگر کاری کرد؟ باز دم همین سپاه گرم که جرات(…) داشت مثل مرد اومد و قبول کرد.

دوست دیگرش سخن از او گرفت و گفت: جز این است که فرمانده سپاه در مجلس ارائه گزارش کرد و قصور را پذیرفت غیر از این است که فرمانده هوافضای سپاه نیز درباره این امر توضیح داد پس اینها چه می خواهند؟

محمود که علاقه ای به مصاحبه نداشت گفت: هیچی! اینا یه چیز می خوان! فقط لاس وگاس آمریکا! اگه بفرستنشون اونجا دیگه راضی راضین! اتفاقا این حکومت بهترین حکومت هم میشه واسشون! کسی که روسریشو درمیاره یعنی چی؟!

اگه نارضایتیه ماهم از بنزین و گرونی و اوضاع ناراضی ایم. ولی کشورمونو دوست داریم رهبرو دوست داریم ولی دلیل نمیشه ازین کارا کنیم. ما اصلا اینا رو قبول نداریم.

خانم سی و پنج شش ساله ای جلو درب سوپری مشغول خرید بود می گوید: این گروه به گونه ای رفتار می کنند که گویا تنها این ها از این قضیه ناراحت هستند همه ایران ناراحت است و ناراحتی اش ازینجا بیشتر شده که هیچ کس انتظار این فاجعه را آن هم از سوی سپاه که همه چیزش را برای امنیت ما فدا کرده یا در معرض خطر قرار داده نداشت. هیچ کس باور نمی کرد که سپاه با اون تکنولوژی که خودشون و بدون منت کشی از کسی بدست آورده این اشتباه را مرتکب شود. هنوز هم باورش برای ما سخت است.

رهگذری که گفتگو را می شنید گفت دقیقا همینه؛ دیروز رفته بودم بانک. کاری که در کمتر از ۵ دقیقه انجام میشد ۱۰ دقیقه طول کشید. متوجه شاکی بودنم شد، عذرخواهی کرد. گفت ببخشید همه در شوکیم.

این چیزی نیست که براحتی قابل هضم باشد. من که میگویم دستی در کار است. چرا هواپیمای اوکراینی که همپیمان آمریکاست باید اینطور شود؟! چرا پروازی که بیشترین مسافرش ایرانی است باید این اتفاق بیفتد؟! آن هم نخبگان ایرانی! چرا اصلا بویئنگ آن هم ۷۳۷؟ که کنترلش قابل برای شرکت بوئینگ قابل بدست گیری است

گفتنی است شاهوار فردا معتقد است که این دست اخبار اگر از منابع مسئول و داخلی پوشش داده شود به مراتب بهتر از این است که رسانه های معاند چون منو تو و بی بی سی یک کلاغ را ۴۰ کلاغ کرده و به خورد مردم بدهند لذا انتظار است نیروی انتظامی نیز شفاف درباره این امر توضیح دهد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن