اخبار ویژه

صداو سیما اجازه بزرگنمایی برای برخی افراد بی‌هویت ندهد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام المسلمین عباس امینی در خطبه های نماز جمعه  این هفته شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر ، با گلایه از صدا و سیما افزود : این رسانه باید حضور مردم در صحنه را بیشتر نشان دهد نه این عده محدود بی شخصیت را که در چهل سال گذشته هر موقع دشمن نیاز داشته برای آنان بازی کرده اند.

وی ادامه داد: یکی از بهترین راه های تحصیل تقوا نگاه کردن به الگوها است، شهید سلیمانی یکی از این الگو هاست،فضای کشور همچنان به یاد شهید سلیمانی معطر است و دشمنان در حوادث اخیر خواستند عظمت و تاثیر گذاری آن را کم کنند.

خطیب نماز جمعه شاهرود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در کنگره ۲ هزار شهید استان بوشهر،گفت:همه وظیفه دارند الگو شناسی و الگو سازی برای نسل جدید را ترویج کنند.

امینی،سلیمانی را نماد شجاعت ، عزت ، قدرت ، خیر خواهی برای همه منطقه اعم از شیعه و سنی خواند و ادامه داد: این شهید قبل از شهادت هم الگو بود و برای نسل آینده نیز الگوی بسیار مفیدی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در شهرستان شاهرود الگو های خوبی داریم،ابراز داشت:الگوهایی در دوران مشروطیت،انقلاب،دفاع مقدس و همچنین مسائل مختلف از جمله خدماتی و خیران در این شهرستان وجود دارد که ناشناخته مانده اند که باید به نسل جوان شناسانده شوند.

امام جمعه شاهرود با بیان این که دشمنی آمریکا و غرب از سالیان قبل از انقلاب هم با ایران وجود داشته،اظهار داشت:برخی اوایل انقلاب می گفتند آمریکا دشمن نیست و شما دشمن تراشی کرده و توهم توطئه دارید، که در چهار دهه انقلاب ثابت شد که این نظریه باطلی است. 

وی ادامه داد : عده ای هم می گفتند آن ها ابر قدرت جهان هستند ما زورمان به آن ها نمی رسد،باید با آن ها سازش کنیم تا مردم به زحمت نیافتند.

امینی گفت:اکنون هم عده ای با روش خائنانه می گویند ما هم قدرت داریم ولی باید سر منافع گفت و گو کنیم.

به گفته وی در این چهار دهه انقلاب با موضع گیری روشن امام و رهبری  دریافتیم که دشمنی غرب به ویژه آمریکا با ایران یک دشمنی پایدار و ماندگار است و ما ۲ خط موازی باهم هستیم که هیچ وقت به هم نمی رسیم.
خطیب نماز جمعه شاهرود تاکید کرد:آمریکا غرق در فساد و فحشا ، قدرت طلبی و ثروت اندوزی است و نمی تواند با یک مکتب حامی مظلومان عالم به توافق برسد.

امینی با بیان اینکه اروپایی ها هم مکانیسم ماشه را به عنوان تهدید به ایران نشان دادند،تصریح کرد: مبارزه جبهه حق علیه استکبار همیشگی و ماندنی است.

وی با بیان اینکه آن ها همه هستی ما را می خواهند،خاطر نشان کرد:ما جز ایستادگی و مقاومت در جبهه حق راه دیگری نداریم همان طور که خداوند پیروزی حق علیه باطل  را نوید داده است.

امام جمعه شاهرود سپاه پاسداران را بهترین مدافعان انقلاب خواند،افزود: آنان کسانی هستند که یک عمر با جان فشانی امنیت کشور را تضمین   کرده اند.

به گفته وی حوادث تشییع شهید سلیمانی و همچنین سقوط هواپیما مسافربری اوکراین و مسائل بعد از آن نباید شیرینی سیلی سخت به آمریکا از بین برود.

وی ادامه داد:در حمله موشکی به عین الاسد عراق از کلاهک جدیدی در موشک فاتح استفاده شد که دقت و قدرت تخریب بالایی داشته و خسارات بسیار سنگینی به این پایگاه بزرگ وارد کرد.

امینی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم اولین باری بود که یک کشور به پایگاه آمریکایی ها حمله کرده است ، افزود:سیلی سختی زدیم ولی این انتقام نبود و جوانان بدانند ما می توانیم با دشمن جسور اگر قصد تعرض داشته باشد در سطح گسترده تری ضربه بزنیم.

وی با اشاره به سقوط هواپیما مسافربری اوکراین،گفت:این خطای سهوی موجب شد دشمنان موج سواری کرده و سپاه را در مقابل مردم قرار دهند اما مسئولان صادقانه مسوولیت آن را قبول کرده و آمادگی خود را برای هر مجازاتی اعلام کردند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن