استانگردشگری

طرح بنزین سفر ویژه نوروز ۹۹ در استان سمنان پیگیری می‌شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، به نقل از مهر، مهدی جمال ظهر شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان به میزبانی استانداری، با اشاره به سهمیه‌بندی سوخت در سطح کشور، بیان کرد: طرح بنزین سفر ویژه نوروز ۹۹ برای ترویج سفرهای گردشگری در ایام عید از سوی وزارت میراث فرهنگی و همچنین در سطح استان با برگزاری جلسات پیگیری می‌شود.

وی در دومین بخش سخنان خود بابیان اینکه تبلیغات خدمات سفر ویژه نوروز ۹۹ از سوی کمیته‌های خدمات سفر به‌منظور یکپارچگی و با اعطای اعتبار از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان انجام می‌شود، تأکید کرد: باید ظرفیت‌های استان را به مسافران شناساند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه اقامت مسافران نوروزی در تعطیلات نوروزی سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال آن ۳۸.۵ درصد افزایش یافت، تأکید کرد: بر اساس آمار، ضریب اشغال تخت خواب‌های هتل‌ها در تابستان امسال به‌طور متوسط ۸۰ درصد بود.

جمال ادامه داد: دبیرخانه خدمات سفر به دبیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌صورت دائمی در استان فعال است‌.

وی بابیان اینکه تبلیغ جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در فضای مجازی با نرم‌افزارهای مربوط در دستور کار است، بیان کرد: تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری با راهبردهای مهم اقتصادی در دستور کار است که در این زمینه ۲۴ کمیته خدمات سفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان ویژه نوروز ۹۹ در ارتباط هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بیان کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی، خدمات‌رسانی و اسکان مسافران نوروزی اجتناب‌ناپذیر است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن