راه و شهرسازی

۳۰ شرکت حمل و نقل در شاهرود و میامی وجود دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، امیر عمیدی در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۳۰ شرکت حمل‌ونقل کالا و مسافر در شرق استان وجود دارد و امورات آنها در چارت تشکیلاتی (به‌عنوان معاونت راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای) دیده‌شده است. نکته حائز اهمیت آن است که در هیچ جای کشور معاونت راهداری کار حمل‌ونقل را انجام نمی‌دهد.

وی افزود: یکی از مشکلات حمل و نقل در شرق استان سمنان مسائل مرتبط با لاستیک و … است. اتصال سامانه‌های حمل‌ونقل همانند بحث توزیع لاستیک که مطالبات بسیاری از رانندگان دچار چالش‌هایی است که با پیگیری‌ها و جلساتی که با رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور داشتیم قرار است این مسائل رفع شود.

عمیدی گفت: در حوزه حمل‌ونقل پایانه‌ها شاهرود یک نکته دیگر نیز وجود دارد و آن هم اینکه این معاونت تاکنون تحت نظر سمنان بوده و در چارت سازمانی و در بحث سامانه‌ها، کمیسیون ماده ۱۱ و کمیسیون ماده ۱۲ و سامانه‌هایی که متصل خواهند شد، نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در شاهرود هستند. با توجه به اینکه تشکیلات ما فعلاً در سطح کشور وجود ندارد، اجرای اتصال، کاری زمان‌بر است.

وی افزود: بحث سازمان راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای شامل درآمدهایی مانند عوارض، صورتحساب و … است که باید به حساب سازمان راهداری واریز شود. در این باب یک مشکل قانونی ایجاد می‌شود که درآمدهایی را که ما وصول می‌کنیم به حساب سازمان واریز شود تا در آینده بتوانیم در بحث جاده‌ای از این مبالغ استفاده می‌کنیم.

عمیدی در خاتمه بیان کرد: سومین موضوع نیز بحث ایمن‌سازی جاده‌ای، به‌ویژه ایمن‌سازی مدارس، مجتمع خدمات رفاهی و.. است در حال حاضر رمپ ورود و خروج این نقاط توسط پایانه‌ها احداث شده است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن