اخبار ویژه

پایان ۳۰ روزه امتحانات دانشگاه پیام نور شاهرود/ امتحانات، برند دانشگاه است/ تعویق ۴روزه امتحانات در شهادت سردار سلیمانی

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

سعادت الله فرامرزی در گفتگو با خبرنگار شاهوار فردا، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور شاهرود در ۳۰ رشته محل دانشجو می پذیرد که تقریباً همه رشته های علوم انسانی، رشته های ریاضی و فنی و مهندسی، کامپیوتر، صنایع، برق، عمران و … را در درون خود دارد همچنین رشته صنایع دستی در این دانشگاه وجود دارد، ابراز کرد: این دانشگاه دو هزار و ۳۰۰ دانشجو دارد.

وی افزود: ثبت نام در این رشته ها از طریق کنکور سراسری است و پس از پایان فرایند ثبت نام، سازمان سنجش، از طریق سوابق تحصیلی نسبت به جذب دانشجوی تکمیل ظرفیت هم اقدام می کند.

رئیس پیام نور شاهرود گفت: امتحانات دانشگاه پیام نور در زمره برند های آموزشی دانشگاه است که ما بر آن اتکا داریم همچنین نقطه قوت این دانشگاه محسوب می شود چرا که امتحانات به صورت یکپارچه برگزار می شود و این از مصداق های عدالت آموزی است.

فرامرزی درباره طراحی سوالات، بیان کرد: سوالات توسط اساتید گوناگون طراحی شده و بانک سوال به صورت مرکزی در تهران وجود دارد و اساتید مجرب تر از بین سوالات طرح شده سوالاتی را انتخاب می کنند و به صورت سراسری در کل کشور توزیع می شود.

وی افزود: روزانه بیش از ۳۰ عنوان آزمون سراسری در سطح دانشگاه پیام نور برگزار می شود که مشابه کنکور است و این نشان از میزان کار اساسی و البته جهادی در این دانشگاه دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور شاهرود گفت: روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دانشجو در امتحانات حضور دارند و همچنین بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ دانشجو به صورت الکترونیکی امتحان می دهند که آزمون ها روز گذشته با همکاری کارکنان به اتمام رسید.

فرامرزی افزود: آموزش ترکیبی ویژگی بارز دانشگاه پیام نور است که در آن کلاس ها به صورت فیزیکی و الکترونیکی و مجازی برگزار می شود. مشخصات کلاس های فیزیکی مانند دیگر کلاس ها است اما اجباری نیست و کلاس های فضای مجازی نیز همان کلاس ها هستند که ضبط شده اند و ویدئوی آن را دانشجویان می توانند دریافت کنند. کلاس ها و دروس در سطح بالایی طراحی شده اند و این امکان رقابت دانشجویان پیام نور با دیگر دانشجویان دانشگاه های دیگر را فراهم می سازد.

وی گفت: امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان هم در دانشگاه پیام نور و هم در دیگر دانشگاه ها وجود دارد و دانشجویان ما می توانند با دیگر دانشگاه ها رقابت کنند.

فرامرزی درباره شهریه ها نیز، تاکید کرد: دانشگاه پیام نور در واقع شهریه محور است و برای رفاه دانشجویان تسهیلات متفاوتی برای شهریه ها در نظر گرفته شده است با توجه به اینکه دانشگاه دولتی است بنابراین می توانند دانشجویان از تسهیلات صندوق رفاه استفاده کنند.

وی بیان داشت: دانشگاه پیام نور سعی دارد با علم روز خودش را به روز کند و ۹۰ درصد نیازهای کارگاهی، آزمایشگاهی و … در درون دانشگاه پیام نور شاهرود انجام می شود و حتی سالن ورزشی مجهز دانشگاه هم به همه دانشجویان خدمات ارائه می کند. و این ظرفیت ویژه و توامند، برای مجموعه های علمی استان سمنان و شهرستان شاهرود محسوب می شود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش گفت: دانشگاه پیام نور علیرغم هزینه های سنگین برگزاری آزمون های کشوری که همچون کنکور سراسری دارای قرنطینه سوالات و تامین امنیت آن می باشد، به خاطر این حادثه مهم، ۳ روز و سپس یک روز دیگر در جان باختن مردم کرمان و حادثه سقوط هواپیما ، امتحانات را به تعویق انداخت.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن