اخبار ویژهحوادث

سارق احشام رویان، نرفته بازگشت! / ایراد کار کجاست

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، خبر واصله حاکی از آزادی به قید وثیقه سارق احشام رویان است که پس از دستگیری توسط نیروی انتظامی به دادسرا ارجاع داده شده بود.

یکی از مقامات پلیس این امر را تائید کرده است.

حال این بحث پیش می آید که چگونه می شود سارقی که دستگیر شده هنوز یک روز نگذشته آزاد و به خانه باز می گردد.

کارشناسان حقوق البته دلیل این امر را قانون می دانند و معتقد هستند که دستگاه قضایی کار غیر قانونی نکرده است و قاضی می تواند در ازای دریافت وثیقه متهم را آزاد کند.

گفتنی است تاکید قانون بر روی کلمه متهم است نه مجرم . هرچند این سارق بالاخره برای دادگاهی شدن باید به دستگاه قضایی بازگردد اما به نظر می رسد اینجا قانون نیز نقص هایی دارد و شاید قاضی اغماض کرده است. بالاخره فردی که سرقت کرده علاوه بر جنبه حبس و عمومی جرمش باید رد مال و جریمه نیز پرداخت کند و چه تضمینی است که در همین ایام بیرون بودن به سرقت های بیشتر دست نزدند.

از سوی دیگر این سوال پیش می آید که بالاخره ممکن است در دستگیری یک سارق برخی نزدیکان و آشنایان نیز با پلیس همکاری کرده باشند چه تضمینی است که فرد دستگیر شده ۲۴ ساعت بعد آزاد می شود و به سراغ آن افراد نرود و داستانی درست نکند.

از یک سو باید پذیرفت که قانون ما باید بازنگری شود اما از سوی دیگر هم باید گفت پذیرفتن و نپذیرفتن وثیقه نیز دست قاضی است و مردم نگران آزادی سارقان بعد از ۲۴ ساعت هستند. همچنین باید گفت اهالی رویان از این موضوع اطلاع داشته و اتفاقا آزادی این فرد را منابع آگاه محلی به خبرنگار شاهوار فردا گزارش دادند.

نکته قابل توجه این جا است که سارق احشام رویان قبل از اینکه ماموری که وی را دستگیر کرده کشیکش تمام شود و به خانه برود در خانه بوده است!

باید گفت مردم در نهایت نگران این موضوع هستند و باید دید دستگاه قضایی نسبت به این امر چه واکنشی نشان می دهد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن