اخبار ویژهگردشگری

شاهرود ۴۰ اقامت گاه بومگردی دارد/ ثبت ملی کلاته خیج به عنوان شهر صنایع دستی

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، حمید رضا حسنی در نشست خبری خود با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات با بیان اینکه شاهرود ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه گردشگری دارد، بیان کرد: ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی مجاز و ۷۰۰ تخت هتلی در شاهرود وجود دارد .

وی این ظرفیت ها را زمینه خوبی برای جذب مسافر و گردشگر دانست و تاکید کرد: باید بتوانیم مانگاری مسافران و زائران رضوی را نیز افزایش دهیم.

حسنی گفت: طبق دستور فرمانداری همه شهرداری‌های شاهرود می‌بایست برای نوروز فعال و در آمادگی ۱۰۰ درصدی باشند

رئیس میراث فرهنگی شاهرود ادامه داد: شهر کلاته خیج به عنوان شهر صنایع‌دستی ثبت ملی می‌شود

وی گفت: معرفی آداب‌ورسوم به فرهنگ بالای این شهرستان و جذب مسافران کمک می‌کند،

حسنی تاکید کرد: در این خصوص می‌توان از گروه‌های فرهنگی هنری استفاده کرد تا در شاهرود و بسطام اجرا داشته باشند و قطعاً این مهم به ماندگاری مسافران در شهر کمک می‌کند.

وی افزود: با هم افزایی و هم اندیشی در این ستاد، راهنمایی مسافران با رویکردی خلاقانه و نوآورانه انجام خواهد شد تا سطح رضایتمندی مسافران را بالا برده و این شهرستان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

حسنی هدف از برپایی نوروزگاه ها را این گونه تشریح کرد: نورزوگاه ها مکانی برای دیدن زنده تولید صنایع دستی، اجرای آیین های سنتی، نواختن موسیقی محلی است که همه ساله بیش از ۵۰ هزار گردشگر از این مکان ها بازدید می کنند.

وی با اشاره به برپایی نوروزگاه ها در سه منطقه؛ شاهرود، بسطام و بیارجمند، ادامه داد: روستا های هدف گردشگری مانند رضا آباد، قلعه بالا با پوشیدن لباس های سنتی و عرضه صنایع دستی در حکم یک نوروزگاه عمل خواهند کرد.

به گفته وی، جشنواره های عیدانه در شهر بیارجمند و روستاهای این بخش که بیشترین گردشگر را دارد برگزار می شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن