اخبار ویژهشاهوار

عباسی در محفل روایتگری شهدا در شاهرود: سلیمانی علم مبارزه بر دوش داشت نه مذاکره

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش محدثه شجاعی خبرنگار شاهوار فردا: قطار محفل روایتگری در شب شهادت حضرت زهرا(س) در منزل حاج عباس اکبریان راوی پیشکسوت دفاع مقدس برگزار شد تا در آنجا محمد عباسی یکی از راویان و پژوهشگران دفاع مقدس سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی را روایت کند.

رزمندگان جنگ هشت ساله در ابتدای مراسم، همگی یکصدا قاری شدند و حمد و سوره‌ای به روحِ بلندِ سردار رشید اسلام نثار و با ذکر «یا زهرا» مجلس را آغاز کردند.

محمد عباسی راوی و پژوهشگر دفاع مقدس با بیان اینکه اگر از من بپرسند ویژگی شاخص سردار سلیمانی چیست گفت: می‌گویم اعتقاد و عمل خالصانه به مبارزه با شرک وکفر؛ همان اعتقاد و عملی که در وجودِ امامِ عزیز موج می‌زد که فرمود: «تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هم هستیم. ما تصمیم داریم پرچم لا اله الاالله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم.»

وی با اشاره به اینکه در صدر اسلام معاویه و عمرو عاص جزو ائمه الکفر بودند افزود: کفر یعنی پوشاندن، یعنی آنها می‌دانستند حق کجاست ولی می‌پوشاندند و البته که ما در انقلاب اسلامی هم یک چنین کسانی (ائمه الکفر) داریم.

این روای دفاع مقدس، پایدار بودن میان « إِحْدَی الْحُسْنَیین » که پیروزی یا شهادت است هر دو را محبوب دانست و ابراز کرد: چه بکشیم چه کشته شویم پیروزیم، یا ما باید در مبارزه با منافقین و کفار و استکبارِ جهانی و شیطانِ بزرگ بر آنها مسلَّط شویم و آنها را از صفحۀ روزگار براندازیم یا در مبارزه با آنان به شهادت برسیم و آنها بیرقِ سلطه و سیطرۀ خویش را پس از آن، بر اجسادِ به زمین افتادۀ ما بکوبند.

عباسی با اشاره به سخن امام(ره)که فرمودند: «باید چنگ و دندان ابر قدرت‌ها و خصوصا آمریکا را شکست» تصریح کرد: «یا شهادت یا پیروزی»! حضرت روح الله راه سومی را مشخص نفرمودند چرا که حضرتِ روح الله بیان داشتند: «در مکتب ما هر دوی آنها پیروزی است.»

وی افزود: رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه اخیر از مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی گفتند و فرمودند: «سردار شهید را به چشم یک مکتب نگاه کنیم با این چشم اهمیت قضیه روشن می‌شود.»

این پژوهشگر دفاع مقدس با تاکید بر سخنانی از شهید سلیمانی در یادواره شهدا که فرموده بودند: بعضی‌ها یک نفر، بعضی‌ها یک شهر و برخی یک کشور هستند خاطر نشان کرد: در کلام رهبر انقلاب، حالا خودِ حاج قاسم تبدیل به یک مکتب شده است که ما را به درس‌ها و عبرت‌هایش فرا می‌خواند. فراتر از یک شهر، فراتر از کشور و حتی خاورمیانه؛ چرا که به ظاهر یک نفر بود و جهانی را تسخیر کرد.

محمد عباسی با بیان اینکه حضرت امام (ره) در سالگرد پیروزی انقلاب در ۲۲بهمن سال ۵۸ و نیز ۲۷ تیر ماه سال ۶۷ یک پیام واحد را مخابره کردند که فرمودند: «من بارها گفته‌ام و در این روز بزرگ (۲۲بهمن) می‌گویم تا قطع تمام وابستگی‌ها به تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب مبارزاتِ آشتی ناپذیرانه ملت ما علیه مستکبرین ادامه دارد و ما از تمام کشورهای زیر سلطه برای به دست آوردن آزادی و استقلال کاملا پشتیبانی می‌نماییم و به آنان صریحا می‌گوییم که حق گرفتنی است. قیام کنید و ابرقدرت‌ها را از صحنه تاریخ روزگار براندازید.»

این راوی دفاع مقدس بیان کردند که حضرتِ امام در این پیام فرمودند: «من بارها گفته‌ام و هم اکنون هشدار می‌دهم که اگر شرق ستم کشیده به خودشان متکی نباشند تا ابد گرفتارند. بیایید روی پای خودتان بایستید و بر غرب بتازید و آنان را از میدان بدر کنید.»

وی با اشاره به پیام حضرت امام(ره) در سال ۵۸ که در بیمارستان قلب مخابره شد گفت: امام از گوشه بیمارستان به آفریقا و شرق زیر سلطه و تمام کشورهای تحت ستم اخطار داد تا متحد شوند و دست آمریکای جنایتکار را از سرزمین‌هایشان قطع کنند. دستی که آغشته به خون جوانان مظلوم و رزمنده جهان است.

عباسی با اشاره به پیام بنیانگذار کبیر انقلاب که فرمودند: «ما انقلابمان را به جهان صادر می‌کنیم» بیان داشت: اخیرا وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه خود گفته است که «ما نمی‌توانیم با شما که می‌خواهید انقلاب خود را به جهان صادر کنید گفتگو کنیم» برخی‌ها هم در داخل در تورِ تفکرِ غربی و وهابیِ شیطان که آنها را به برداشتی غلط از این جمله به دام انداخته افتادند و نخواندند که امام بزرگوار در ادامۀ این آرمان فرمودند: «چرا که انقلاب ما اسلامی است و تا بانگ لا اله الا الله و محمد رسول الله در تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست و تا مبارزه در هر کجای عالم علیه مستکبرین باشد ما هستیم.» و در همین پیام هست که آن پیر و مرشدِ اعظم فرمودند: ما از مردم بی پناه لبنان،فلسطین و سوریه در مقابل اسرائیل دفاع می‌کنیم.»

این راوی دفاع مقدس به یکی از شاخص‌ترین صحبت‌های امام(ره) در بهمن ۵۸ اشاره کرد و خاطر نشان کرد امامِ بزرگوار در همین پیام فرمان راندند که: «هر کس در هر مقام که خیال سازش با شرق و غرب را داشت بى‌محابا و بدون هیچ ملاحظه‌اى او را از صفحه روزگار براندازید که سازش با شرق و غرب خودباختگى است و خیانت به اسلام و مسلمین است. امروز روز شهادت و خون است و ما هر روز انتظار همه گونه توطئه را در سراسر ایران داریم ولى مکتب اسلام عزیزمان دستور مى‌دهد تا دست از آزادى خواهى و استقلال طلبى برنداریم و ما نیز برنخواهیم داشت.»

عباسی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب شهید پاسدار سلیمانی را شاگرد ممتاز مکتب امام خمینی دانست و افزود: این جنگ به فرموده امام(ره) از آدم تا خاتم ادامه دارد چرا که جنگ بین حق و باطل است. جبهه شیطان و جبهه اولیاء خدا در هیچ نقطه ای سازش نخواهند کرد چون این دو جبهه سنخیتی با هم ندارند و همانطور که امامِ بزرگوارِ ما فرمودند امریکا تروریست بالذات است. یعنی «ترور» جزو لاینفک وجود آمریکاست؛ همانند سری که بر پیکر است.

وی مشکل کشور را تعارض بین مبارزه و مذاکره دانست و گفت: بین این دو مفهوم، هیچ سنخیتی وجود ندارد. انقلابِ ملت ما با مبارزه بود که به پیروزی رسید و ما با هیچ ابرقدرتی در رابطه با انقلابِ مان مذاکره نکردیم. این سخنِ از سرِ صدق و باورِ شهید بهشتی است که می‌فرمود: «آمریکا از ملت ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» و شما دیدید که در آن قیامتِ حضورِ مردم در تشییعِ حاج قاسم، این ملت، ملتِ انقلابی و در صحنۀ همان زمان است که با الله اکبر و اعتقاد، «مرگ بر آمریکا» سر داد و به میدان آمد و پیروز شد.

این پژوهشگر دفاع مقدس حرف‌های آنهائی که می‌گفتند شما از قدرت آمریکا خبر ندارید او می‌تواند با یک بمب تمام سیستم‌های دفاعی ما را از کار بیندازد، عدم اعتقاد به قدرت لایزال الهی دانست و تاکید کرد: ما ملتِ به پا خواسته زیر تابوت کسی هستیم که عَلَمِ مبارزه بر شانه‌هایش بود و آمریکا با تمامِ توان و تکنولوژیِ مادی و بمب‌ها و بمب افکن‌هایش نتوانست و نخواهد توانست تا اراده و عزمِ این ملتِ ایستاده در برابرِ ظلم را نابود نماید. ما ملتِ مبارزه هستیم نه مذاکره و به فرموده رهبر معظم انقلاب، دیدید که در این تشییعِ با شکوه، قیامت به پا کردیم و یوم الله آفریدیم.

محمد عباسی افزود: حاج قاسم اگر در کشور می‌ماند و به آن سوی مرزها نمی‌رفت استعدادِ شاگردِ ممتاز بودنِ این مجاهدِ نستوه و بی قرار در مکتبِ حضرت امام(ره) دیده نمی‌شد. او باید می‌رفت تا به آنهایی که شعار می‌دادند و دادند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» بگوید: جانِ حاج قاسم و نیروهایش به فدای ایران و همۀ ملتِ ایران و به آن جوانِ بی خبر از قصه بگوید که منِ فدائیِ این میهن، رفتم تا دشمن جرأت نکند حتی به نزدیکی مرزهای این کشور برسد؛ چه رسد به نزدیکِ توی جوانِ رعنای این مملکت.

وی با اشاره به مستند «فرمانده سایه» که از شبکه بی بی سی پخش شد گفت: در آن مستند «دیوید پیترائوس» ژنرال ۴ ستاره امریکایی‌ها (فرمانده نیروهای امریکایی در خاورمیانه و فرمانده وقت نیروهای عراقی در زمان صدام حسین) می‌گوید جلال طالبانی (رئیس جمهور وقت عراق) در سال ۲۰۰۷ از ما خواست که در نبردِ بصره مداخله کنیم و طالبانی در پیامی به من گفت هم اکنون از جلسه‌ای با قاسم سلیمانی می‌آیم و پیغامی برایت آورده‌ام که قاسم سلیمانی گفته است: «ژنرال پترائوس، شما باید بدانید که من قاسم سلیمانی، سیاست ایران را در ارتباط با عراق کنترل می‌کنم و به‌جز عراق، کنترل سیاست ایران در سوریه، افغانستان و غزه را بر عهده دارم. تو باید با من توافق کنی، دیپلمات‌های ایرانی و دیگران را فراموش کن!» خود این ژنرالِ آمریکائی که بعدها می‌شود رئیسِ سازمان سیای آمریکا در جای دیگری می‌گوید «خط مذاکره یا مقابله در منطقه را قاسم سلیمانی تعیین می‌کند نه ظریف! در این رابطه قاسم سلیمانی نفر اول است!»

این پژوهشگر دفاع مقدس با اشاره به مصاحبه دیروز وزیر امور خارجه با هفته نامه اشپیگل آلمان ابراز کرد: ظریف در پاسخی به خبرنگار اشپیگل که می‌پرسد آیا شما امکان مذاکره با آمریکا بعد از ترور سلیمانی را منتفی می‌دانید؟ می‌گوید: «نه! من هرگز این احتمال را رد نمی‌کنم. برای ما اهمیتی ندارد چه کسی در کاخ سفید نشسته است دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند؛ تحریم‌ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد ما هنوز بر میز مذاکره هستیم.»! در همین چند ساعتِ اخیر (پس از انتشار این مصاحبه) آقای ظریف و دوستانش تلاش کردند تا بگویند اینطور نبوده است؛ اما بنده عین مصاحبه انگلیسی را خواندم؛ آنقدر این سؤال و جواب واضح هست که یک جوان دبیرستانی هم از پس ترجمه آن برمی‌آید. قهرمانانِ دیپلماسی و مذاکره! به کجا می‌روید؟! مگر رهبری معظم در همین خطبه‌های اخیر نماز جمعه نفرمودند که «ما با امریکا مذاکره نخواهیم کرد»؟! شما مگر کرید که نمی‌شنوید؟! یا شنیدید و خودتان را به نشنیدن زدید که کفش‌هایتان را برداشتید و از زیرِ فشار و مطالبۀ ملت، دررفتید؟!

وی در آخر سخنانس افزود: رهبرِ معظمِ این انقلاب خطاب به دولت مردان فرمودند: «کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند یا از الفبای سیاست چیزی نمی‌دانند یا الفبای غیرت را بلد نیستند.»

مسئولین بدانند زیر تابوت کسی را گرفتیم و برایش فدا شدیم که عَلَمِ مبارزه بر دوش گرفته بود نه مذاکره.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن