اخبار ویژه

۵۴۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در شاهرود افتتاح می شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، نادر فخری در نشست خبری به مناسبت دهه فجر بیان کرد: در دهه فجر امسال ۱۱۵ طرح با اعتبار ۷۲۱ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریال به بهره برداری می رسد که از مجموع این طرح ها ۱۰۵مورد عمرانی و ۱۰مورد آن اقتصادی است.

وی میزان اعتبار طرح های عمرانی را ۵۴۱ میلیارد و ۱۰۸ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ۱۸۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز مربوط به طرح های اقتصادی است.

معاون استاندار سمنان بیشترین پروژ های دهه مبارک فجر را مربوط به شهرداری شاهرود دانست و یاد آور شد: در این دهه عملیات اجرایی چند طرح بزرگ اقتصادی مانند تولید کاغذ از سنگ آهک و کارخانه کویرخودور دیزل آغاز و در آینده علاوه بر راه اندازی بخش دوم کارخانه فولاد، پالایشگاه پیروزی نیز پس از رفع مشکلات دوباره راه اندازی می شود.

نادر فخری یکی از ثروت های بزرگ شهرستان را منابع انسانی دانست و گفت: وجود ۱۳ دانشگاه و ۸۰۲ عضو هیئت علمی در شهرستان خبراز ظرفیت های بی نظیر منطقه میدهد که باید از آنها استفاده کرد و مامعتقدیم اگر در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خوب عمل کنیم و مشکل اشتغال را به خوبی حل کنیم دیگر با مشکلات اجتماعی رو به رو نخواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: اگر میخواهیم از هزینه های امنیت سخت جامعه بکاهیم باید به امنیت نرم بپردازیم و امنیت نرم در سایه رونق اقتصادی و اشتغال ایجاد میشود که اولویت اول ما در شهرستان خواهد بود.

وی حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سپهبد پاسدار را یک رفراندوم دانست و افزود: مهم ترین بخش شجاعت و غیرت سپاهی بود که به فرمان مقام معظم رهبری بعد از ۸۷ سال عین الاسد را به عین الجسد تبدیل کردند و ما هم به نوبه خود وظیفه داریم بستر کار را فراهم کنیم و با شفافیت و پاسخ گویی صحیح اعتماد شما و شما اعتماد مردم را جلب کنید.

فخری رسانه های محلی را ظرفیت های مهم در شاهرود خواند و تصریح کرد: ما باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم و اگر تا کنون نشستی با اصحاب رسانه از جانب فرمانداری برگزار نشده به دلیل اینکه فرمانداری نیاز به شناخت عمیق داشته چرا که مایحتاج یک برنامه ریزی مناسب شناخت محیطی بوده و وظیفه یک مدیر آن است که فرصت ها، تحلیل ها، نقاط قوت و ضعف را شناسایی و بر اساس آن برنامه ریزی کند.

معاون استاندار با بیان اینکه فرمانداری را قبل از اینکه یک مجموعه سیاسی بداند یک مجموعه برنامه ریزی نظارتی هدایتی و علمی میداند ابراز داشت: به عنوان یک مدیر معتقدم که باید نگاه کارآفرینانه داشته و به دنبال خلاقیت، نوآوری و ایده های جدید باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای انتخابات تلاش میکند تا اعتماد مردم را کمرنگ کند افزود: ما موظفیم عکس دشمن عمل وتلاش کنیم و به فرموده مقام معظم رهبری در زمین دشمن بازی نکنیم و از سردار سلیمانی ها درس بگیریم.

معاون استاندار تاکید کرد: باید از هر گونه صحبتی که در آستانه انتخابات باعث ناراحتی میشود پرهیز کنیم تا فضای سالمی را برای انتخابات فراهم کنیم و مردم با ارامش بتوانند افراد اصلح تر را انتخاب بکنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن