سیاسی

عربستان معامله قرن را محکوم نکرد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی امروز از کشورهای اسلامی خواست که با ملت فلسطین و قضیه فلسطین ابراز همبستگی کنند.

وی که در نشست فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در شهر جده سخنرانی می‌کرد، افزود: ما خواهان همبستگی با ملت فلسطین و قضیه فلسطین هستیم. ریاض نسبت به راه حل عادلانه ای که حقوق ملت فلسطین را در بربگیرد و مبتنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی باشد اهتمام می ورزد.

سخنان وزیر خارجه عربستان در نشست سازمان همکاری اسلامی در حالی بود که هیچ محکومیتی از سوی وی در خصوص معامله قرن صورت نگرفته است.

در همین حال «یوسف بن احمد العثیمین» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بر ضرورت حمایت از تلاش‌های بین المللی برای قضیه فلسطین تا زمانی که به صلح پایدار و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی شود و پایبندی بر راه حل های مبتنی بر قطعنامه‌های بین المللی و طرح صلح عربی باشد، تاکید کرد.

گفتنی است نشست سازمان همکاری اسلامی برای بررسی موضوع فلسطین پس از اعلام معامله قرن از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در جده عربستان آغاز شد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن