اجتماعیاخبار ویژهاقتصادی

شاهوار خاستگاه پویش «من هم ایرانی خریده ام»/ وقتی شاهرودی ها الگو می شوند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، این روزها مردم بسیار پویش من هم ایرانی خریدم را در فضای مجازی مشاهده می کنند اما شاید برای همگان جالب باشد که خاستگاه این پویش شهرستان شاهرود است.

حدود دو ماه پیش گروهی از جوانان شاهرودی با ایجاد طرحی در صدد ایجاد پویش من هم ایرانی خریدم برامدند پویشی که خیلی زود به تمام کشور راه یافت.

در فضای مجازی فرم هایی طراحی شد که حدود ۷۰ قلم کالا ذکر شده که مخاطب تعداد کالای ایرانی خود را مشخص می کند در انی پویش علاوه بر فرم مجازی فرم های کاغذی هم چاپ و توزیع شده حدود چهار هزار فرم در شهر های شاهرود ،سمنان ، بیارجمند، مجن، کلاته خیج،رویان و روستاهای ،چهارطاق ،خیج ،مزج، قلعه نو، دیزج و ابرسج و دیگر استان ها،بصورت مجازی توزیع شد.

این پویش خیلی زود به استان های تهران ، گلستان، گیلان، مازندران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، همدان و … رسید.

هدف این طرح حمایت از کالای ایرانی و تقویت نگاه به داخل بر حسب توانمندی های ایران اسلامی است.

ترک وابستگی به کالای خارجی و استقلال تولید دیگر محوری است که این پویش دنبال می کند خرید کالای باکیفیت ایرانی، کمک به تولید و استحکام اشتغال پایداره، حفظ و تحکیم خانواده‌ها و جلوگیری از فروپاشی خانواده و به تبع آن تقویت جامعه به دلیل تامین اشتغال و تامین معیشت خانواده را به همراه دارد.

کشورهایی مثل کره و ژاپن و بویژه چین به خوبی توانسته اند این فرهنگ را در درون خود داشته باشند و به نسل آینده شان نیز انتقال دهند. امروز بسیاری از چینی ها حتی وقتی بیرون از کشورشان همایش یا برنامه ای را برگزار می کنند کوچکترین چیزها و حتی غذایشان را هم از کشور خودشان تامین می کنند و این امر باید الگو باشد.

از سوی دیگر تولید کننده ایرانی نیز باید بپذیرد که اگر حمایت می خواهد باید کیفیت تولید خود را بالا ببرد. این پویش امروز در فضای مجازی توانسته هزاران نفر را به سمت خود جذب کند. و هدف آن آشنایی خانواده ها با مزیت های خرید کالای ایرانی است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
 
بستن