اخبار ویژهپزشکی سلامت

سالانه ۳۵۰ شاهرودی به سرطان مبتلا می شوند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا، به نقل از مهر، رضا چمن شامگاه دوشنبه در نشست خبری کارگروه سلامت و آموزش پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه در کشور سالانه ۱۵۰ هزار نفر مبتلابه سرطان می‌شوند، ابراز داشت: این رقم برای حوزه شاهرود و میامی سالانه ۳۵۰ نفر است لذا این مهم می‌طلبد که مرکز جامع سلامت در شاهرود راه‌اندازی شود.

وی بابیان اینکه شاهرود نیازمند بیمارستان سوانح سوختگی نیست، افزود: مراجعه این بیماران ۱۸ الی ۲۰ نفر متوسط است که در بخش بستری یا در موارد حاد به دیگر مراکز اعزام می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه این دانشگاه قدمت ۱۲ ساله در تأسیس و قدمت ۵۰ ساله از زمانی که دبیرستان بهیاری بود، دارد، ابراز داشت: این دانشگاه دو هزار دانشجو دارد که در شش رشته کارشناسی ارشد، شش رشته پی‌اودی و ۹ رشته کارشناسی تحصیل می‌کنند که هم‌اکنون ۱۱ درصد دانشجویان مشغول تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.

چمن بابیان اینکه در حوزه شاهرود و میامی ۶۰ خانه بهداشت وجود دارد، تصریح کرد: به ازای یک هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت روستایی یک‌خانه بهداشت در کشور و در حوزه شاهرود و میامی ۹۰۰ نفر به ازای یک‌خانه بهداشت است که از این نظر از سرانه کشوری بالاتر قرار داریم.

رئیس اداره بیمه سلامت شاهرود بابیان اینکه این مرکز با ۱۱۱ موسسه و پزشک قرارداد دارد، گفت: ۷۰ هزار نفر در شاهرود تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

ربابه خیرآبادی بابیان اینکه این مرکز با ۱۱۱ مؤسسه و پزشک در شاهرود قرارداد دارد، افزود: بیمه سلامت در سه‌شاخه بیمه سلامت بیمه‌شدگان، فرآیند بیمه‌گری و نظارت و ارزشیابی با هشت کارکنان خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

رئیس اداره بیمه سلامت شاهرود بابیان اینکه از آبان امسال طرح پوشش بیمه همگانی سلامت آغازشده است، ابراز داشت: برای این طرح تنها تا اردیبهشت‌ماه سال آینده فرصت باقی است که انتظار می‌رود شهروندان نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند.

خیرآبادی در ادامه تصریح کرد: هزینه بیمه سلامت ۴۸ هزار تومان ماهانه و ۵۸۰ هزار تومان سالانه است که برای افرادی که توان پرداخت آن را ندارند بعد از بررسی‌های لازم ۵۰ درصد، رایگان یا صد درصد هزینه اخذ می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون بیمه همگانی سلامت با سه دفتر پیشخوان دولت یکی در کلاته خیج و دو مورد دیگر در شاهرود قرارداد دارد که برای افزایش این خدمات رسانی یک دفتر پیشخوان دیگر نیز در این لیست قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره بیمه سلامت شاهرود بابیان اینکه سال گذشته ۴۶ هزار و ۱۱۰ نفر سال گذشته رایگان بیمه شدند، ابراز داشت: این رقم ماهانه ۲۰ میلیارد ریال و سالانه ۲۴۳ میلیارد ریال بود که با توجه به هزینه بر بودن هزینه‌های بیمه سلامت دولت تصمیم بر هدفمند بودن آن گرفت.

خیرآبادی بابیان اینکه ۱۸۱ قلم دارو سرطانی و خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت، اضافه کرد: بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی را پرداخت می‌کند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن