اخبار ویژهاقتصادی

۲۳۹ واحد صنعتی فعال در شهرستان شاهرود وجود دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، محمد رضا کاملی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه و مطبوعات به میزبانی صمت شاهرود با بیان اینکه ۲۳۹ واحد صنعتی فعال در شاهرود وجود دارد، بیان کرد: این واحد ها سرمایه گزاری حدود۶۶۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی و اشتغال ۶۲۴۴ نفری را دارای هستند.

وی افزود: حدود ۱۳ درصد واحد های صنعتی استان سمنان در شاهرود است که ۱۱ درصد سرمایه گذاری و ۱۲ درصد اشتغال صنعتی استان سمنان را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: در خصوص طرح های نیمه تمام شهرستان شاهرود نیز باید گفت سرمایه گذاری ۱۲میلیارد و ۶۸۸ میلیون تومانی در شهرستان رقم خورده که دو برابر سرمایه گذاری سال گذشته است.

رئیس صمت شاهرود گفت: ۱۱۳ واحد تولیدی در شهرستان شاهرود در حال توسعه و ایجاد هستند که میزان پیشرفت آن ها از یک تا ۴۰ درصد، از ۴۰ تا ۶۰درصد و از ۶۰ درصد به بالا تقسیم بندی شده اند. بعد از تکمیل این پروژه ها ۴۶۴۸ نفر بر اساس پروانه بهره برداری و طرح های ارائه داده شده در شهرستان اشتغال ایجاد می شود.

کاملی بیان کرد: در بخش معدن ۱۰۷ دارای پروانه بهره برداری در شهرستان شاهرود هستند همچنین ۲۱ معدن دارای گواهی کشف و۳۸ معدن نیز دارای پروانه اکتشاف هستند همچنین ۱۴۱ میلیون تن برآورد پروانه بهره برداری است که دخایر خارج از گواهی کشف پروانه اکتشاف نیز به این رقم اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه آنچه که شاهرود را در بخش معدن نسبت به شهرهای دیگر استان متمایز میکند قدرت فلزی شاهرود است که ارزش افروده خیلی خوبی را میتوانیم در بخش صنایع فراوری معدن داشته باشیم، بیان کرد: با برنامه ریزی میتوانیم از خام فروشی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه تعداد واحد صنفی فعال ما در حال حاضر ۸۲۸۵ است، گفت: تعداد ۱۷۵۹ مجوز مشاغل خانگی صادر شده است همچنین حدود پنج هزار تا قالیباف در شاهرود فعالیت دارند که در ۱۱ کارگاه متمرکز و غیر متمرکز فعالیت دارند.

رئیس صنعت معدن شاهرود در خصوص واحد های صنعتی، گفت: برخی از این واحد ها داخل و تعدادی خارج از شهرک صنعتی قرار دارند و کارخانجات مادر ما در استان بی نظیر است اما تعداد واحد های صنعتی آن نسبت به استان کمتر است.

کاملی بیان کرد: واحد های صنعتی شاهرود با کمترین مشکل نسبت به بازار عرضه محصولات روبه رو هستند و در ایامی که تحریم ها شدت گرفت ما در شهرستان نسبت به استان کمترین تعدیل نیرو را داشته است با توجه به اینکه ظرفیت بازده کمتری را نسبت به استان داشته اند اما تعطیل نشدند و با ظرفیت پایین تر از انتظار در حال فعالیت هستند که آن هم به دلیل مواد اولیه ،نقدینگی و تحریم ها میتواند باشد.

وی افزود: پل ارتباطی بسیار خوبی شاهرود با ستاد ایجاد کرد و هر مدیر واحد صنعتی که به ما مراجعه می کند مشکلات آنها در فرمی درج و همزمان به مرکز استان ارائه و در آنجا با کارشناسی که ما روی آن انجام مبدهیم چه تسهیلات بانکی،دارایی و یا تامین اجتماعی سعی میکنیم مشکلات را به روز حل و منعکس کنیم به سازمان و نتیجه خوب ما رضایت در چهره مدیران است بدین جهت که برای انعکاس مشکلات خود دیگر نیازی به مراجعه به سمنان ندارند که این برای ما با ارزش بوده و یک امتیاز است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن