اخبار ویژهاستاناقتصادی

تفاوت ۱۰ برابری اعتبارات پروژه های دهه فجر/ شاهرود ۷۲ میلیارد تومان سمنان ۷۱۰ میلیارد تومان / مردم مقایسه کنند

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، استاندار سمنان چندی پیش در نشست خبری دهه فجر گفت: در ایام‌الله دهه فجر ۶۱۰ پروژه عمرانی بااعتباری بالغ‌بر ۴۷۱ میلیارد تومان در سراسر استان با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی افتتاح می‌شود

وی افزود: جمع پروژه‌های عمرانی قابل‌افتتاح و کلنگ زنی در سراسر استان طی ایام‌الله دهه فجر ۷۱۲ پروژه بااعتبار ۹۸۶ میلیارد تومان خواهد بود. همچنین مجموع طرح‌های سرمایه‌گذاری نیز ۵۲ پروژه بااعتبار ۱۳۷ میلیارد تومان خواهد بود که شاهد افتتاح آن‌ها در سراسر استان با حضور مسئولان خواهیم بود.

اما وقتی به پروژه های شهرستان های سمنان و شاهرود نگاه می کنیم نکته ای عجیب در می یابیم مجموع پروژه های اقتصادی و عمرانی و … سمنان ۷۱۰میلیارد تومان اعتبار دارند حال آنکه در شاهرود ۷۲ میلیارد تومان پروژه افتتاح می شود.

فرماندار سمنان نیز در نشست خبری خود بابیان اینکه ۱۰۲ پروژه عمرانی و اقتصادی طی ایام‌الله دهه فجر در این شهرستان افتتاح می‌شود، گفت: این طرح‌ها ۷۱۱ میلیارد تومان اعتبار در برداشته است.

این در حالی است که فرماندار شاهرود از افتتاح ۱۱۵ طرح عمرانی و اقتصادی طی دهه فجر در این شهرستان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری این طرح‌ها بیش از ۷۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

از سوی دیگر پروژه های دهه فجر شهرستان شاهرود که از سوی فرمانداری اعلام شده به این شرح هستند:

بازدید از پروژه آزاد راه شاهرود- آزادشهر افتتاح دو پروژه نوسازی مدارس ! بازدید پروژه راهسازی مجن و افتتاح گاز رسانی به روستاهای نکارمن که سال قبل اجرا شده است!! که البته سعی شده تا ساختمان نیمه کاره انتقال خون را نیز با تلاش شبانه روزی برای کاهش این اختلاف به افتتاح برسانند که باز هم میزان ۱۰ برابری پروژه های سمنان را نهایتا به ۹ برابر کاهش می دهد اما هنوز ۹۰۰ درصد اختلاف بین ارقام و کیفیت طرح ها است.

در سمنان فقط یک مورد ساختمان گمرک با اعتبارات میلیاردی ایجاد شده است.

بدون هیچ پیش داوری فقط موضوع را به اطلاع مردم رساندیم تا بدانند بین پروژه های شهرستان سمنان و شهرستان شاهرود اختلاف ۱۰ برابری وجود دارد … حال مردم قضاوت کنند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن