اجتماعیاخبار ویژهانتخابات

رصد تبلیغات نامزد های انتخاباتی شاهرود و میامی/جنگ بنرها و بروشور ها به اوج رسید

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، تبلیغات انتخاباتی به اوج رسیده و نامزد ها هرچه دارند در این روزهای آخر روی می کنند.

در شاهرود ستاد های انتخاباتی بیشتر حوزه محور چند نام که توانایی مالی بهتری نسبت به سایرین دارند می چرخد نام هایی چون موسوی، عجم، خانی، حسینی و … اما بقیه که شاید بخت خود را نیز کمتر می بینند به فضای مجازی بیشتر ورود کرده اند.

بازار سخنرانی های مسجدی و شام و ناهار نیز از سوی نامزد های متمول و سرشناس داغ است این شب ها مساجد مملو از مردم و طرفداران می شود و بازار وعده ها نیز داغ است.

یکی از تکمیل ورزشگاه ها و ساخت سالن های ورزشی می گوید که اصلا در حیطه کاری نماینده نیست دیگری می گوید اشتغال زایی می کنم که اتفاقا این هم در حیطه کاری او نیست!

این روزها مردم اما مهم شده اند افرادی که تا همین چند ماه قبل برای دیداری ۱۰ دقیقه ای باید شش ماه دنبالشان می دوی همیشه در دسترس هستند تا خادم بودنشان را نشان دهند.

ستاد ها در سطح شهراما بیشتر حول محور حسینی و عجم و خانی می چرخد در بسطام و میامی نیز تقریباً فعالیت دست همین سه نفر بعلاوه مقداری تبلیغات محیطی از سوی موسوی است حضور نامزد جوان، عباسی شاهکوه بجز در شاهرود در بقیه نقاط دیده می شود اما کمرنگ …

حوزعلی به عنوان تنها بانوی شاهرودی حاضر در فهرست نامزدها هم آنطور که باید و شاید تبلیغ نکرده و به چشم نیامده است انتظار از او بیشتر بود که حداقل فضای مجازی را به قرق خود در بیاورد اما گویا مشاوران بسیار خوبی کنارش ندارد و همین امر سبب شده تا دیده نشود.

اقبال نشریات عمومی نیز به خانی، عجم و حسینی است که نامزد های متمول این جمع چند ده نفره محسوب می شوند.

خبر رسیده ستاد های میدان امام شاهرود با کرایه روزی یک تا سه میلیون تومان به مدت ده روز به نامزد ها سپرده شده است که خود نشان از تمول این افراد می دهد.

بقیه نامزد ها اما خیلی فعالیت ندارند اشراقی که شب اول تبلیغات هنوز زمان قانونی شروع نشده در مسجد سجادیه سخنرانی می کرد گویا نقره داغ شده و کمتر دیگر طرف این قبیل کارها می رود او گویا تمرکزش را بر روستاها و بیارجمند که زادگاهش است گذاشته است.

خانی بیشتر در روستاها کار می کند برعکس حسینی شاهرودی که شاید بخت خود را در روستاها کمتر دیده و اصلا عطای کار کردن را در روستاها به لقایش بخشیده است.

وضعیت عجم هم در روستاها به خصوص در شهرستان شاهرود خوب است اما بخش کالپوش توسط نامزد همان بخش و البته کمی خانی و حسینی فتح شده است.

نمی توان پیش بینی کرد وضعیت با چه کسی سازگار است اما تبلیغات نشان می دهد عجم گسترده ترین تیم رسانه ای و تبلیغاتی و مشاوره را دارد بعد از او حسینی است و بعد از وی خانی و موسوی و عباسی قرار می گیرند.

اما آنچه سرنوشت انتخابات را رقم می زند نه تبلیغات بلکه رای مردم است.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن