اخبار ویژهشاهوارشهریگزارش

شاهرود میزبان ۲ کمپین شد/حمایت از شهردار و شکست دادن کرونا بحث داغ روز

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مدتی است که اخبار مهلت نفس کشیدن هم به مردم در فضای مجازی نمی دهند از شهید کردن سپهبد سلیمانی تا هواپیما، دهه فجر، راهپیمایی وحضور پرشور مردم در ۲۲ بهمن، انتخابات و ده ها و ده ها حادثه سیل و زلزله و … باعث شده اند تا توجهات به فضای مجازی در این یکی دو ماه اخیر بیشتر شود.

در شهرستان شاهرود اما بعد از انتخابات هم فضا آرام نشد و ابتدا خبر ورود ویروس کرونا و شایعه کشته شدن چندین نفر که البته تکذیب شد و پس از آن شائبه برکناری شهردار سبب شد تا مردم از انتخابات درنیامده دوباره در فضای مجازی شاهد بحث های داغ شوند.

دو کمپین در این باره راه افتاده است که یکی از آنها درباره حمایت از شهردار و دیگری درباره شکست دادن کرونا است

سه روز پیش بود که یک خبرنگار شاهرودی از تشکیل جلسه شورای شهر شاهرود با هدف کاهش اختیارات شهردار خبر داد موضوعی که تکذیب نشد و بعد از تحقیقات شاهوار فردا مشخص شد که این امر صحت دارد.

بلافاصله بعد از آن شورای شهر پیامی صادر کرد و اعلام داشت بله این کار صورت گرفته و دلیل آن هم بی توجهی شهردار به سوالات شورای شهر بوده است! هرچند بیان شد که این تصمیم از قبل گرفته شده بود اما بیان و اجرای آن بلافاصله پس از انتخابات و زمانی که احمدی شهر دار شاهرود از خانی منتخب مردم شاهرود و میامی در مجلس یازدهم حمایت کرد، بروز و نمود پیدا کرد تا این شائبه پدید آید که این موضوع سیاسی و به نوعی انتقام جویی است.

برهمگان واضح است که اعضای شورای شهر در انتخابات سه رویکرد را در پیش گرفتند سابقونی ها که سه نفر بودند پشت عجم ایستادند دو نفر دیگر یاری رسان حسینی شدند و یک نفر موضع خاصی نگرفت و نفر بعد هم سعی کرد نشان دهد بی طرف است اما عملیا اینگونه نشد.

وقتی مردم می خواستند آماده رای گیری شوند یکباره احمدی شهردار شاهرود که دارای طرفداران بسیاری به واسطه کارنامه درخشانش است از خانی حمایت کرد و بسیاری معتقد هستند که این در حقیقت نتیجه انتخابات را تغییر داد.

طرفداران حسینی این کار را بی معرفتی دانستند چرا که معتقد بودند که حسینی از او حمایت کرده و برخی دیگر هم بیان داشتند که اتفاقاً حق شهردار بوده که مثل هر فرد دیگری از کسی حمایت کند همانطور که اعضای شورای شهر حمایت کردندچطور برای شورای شهر بد نیست برای شهردار بد است؟

موضوع بعد اما این بود که چرا احمدی در زمانی که هنوز نماینده ویژه فرماندار در انتخابات بود از خانی حمایت کرد موضوعی که دستمایه انتقاد شد این امر سبب شد تا شورای شهر به احمدی فشار بیاورد تا یا استعفا دهد و یا اگر به رویه خود ادامه دهد او را برکنار کنند.

ازطرفی شنیده می شود که شهردار بارها و بارها در نشست شورای شهر حضور یافته و رفتارهایی از چهار عضو شورای شهر دیده که گویا هر کار او می کند اشتباه است در نتیجه اگر دو سه ساعته که قرار است در شورای شهر صحبت کند و سابقونی های شورای شهر هم قانع نشوند، همان وقت را برای خدمت به شهر بگذارد مفید تر است چرا که اگر ده ها ساعتم صحبت کند باز قرار نیست برخی اعضای شورای شهر قانع شوند!

در نتیجه کمپین حمایت از شهردار راه افتاد دو گروه تلگرامی روی هم نزدیک ۳۵ هزار رای یعنی حتی بیشتر از رایی که خانی در انتخابات آورد را در خود عضو کردند و ده ها و ده ها پیغام برای یاری احمدی آمد.

شهردار تنها نیست همچنین هشتگی است که این روزها باب شده است.

دیگر کمپین اما ۱۴ روز در خانه بمانیم است که به تازگی شروع به شیوع در فضای مجازی کرده و هدف آن خلوت کردن اجتماعات عمومی برای شکست دادن کرونا ویروس ناشناخته چینی است. باید دید این کمپین که هدفش ماندن مردم در خانه و تعطیلی اجتماعات است چقدر می تواند در آگاهی بخشی به مردم موفق عمل کند.

این کمپین به مردم توصیه می کند برای ماندن در خانه ورزش کششی، فضای مجازی، کتابخوانی و .. را انجام داده از خود مراقبت کنند و سعی کنند استرس خود را کنترل نمایند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن