اجتماعیاخبار ویژه

یک اقدام فرهنگی زیبا/ هدایت نذورات مردمی اعتکاف برای مبارزه با کرونا/ کرونا را شکست می دهیم

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان با اشاره به تعطیلی مراسم اعتکاف رجبیه در راستای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: نذورات مرتبط با اعتکاف برای تهیه اقلام بهداشتی و توزیع در مناطق محروم هدایت شود.

حجت‌الاسلام علی شکری بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی و همچنین تعدادی از روحانیان مستقر استان سمنان ضمن اشاره به لغو شدن اعتکاف در سال جاری به دلیل شیوع کرونا و بابیان اینکه در سنوات قبل خیران بسیاری در استان بودند که در زمان اعتکاف شعبانیه نذورات خود را ادا می‌کردند، گفت: شایسته است با تشکیل کمپین حمایت از خیرین سلامت این نذورات برای خرید لوازم ضدعفونی کننده، بهداشتی و درمانی هدایت در مناطق محروم توزیع شود.

وی افزود: ضرورت امروز اقتضا می‌کند که نذورات سال‌های گذشته که صرف اطعام اعتکاف می‌شد در سال جاری صرف تأمین و تهیه اقلام بهداشتی و درمانی به‌خصوص در روستاها و مناطق کمتر برخوردار استان سمنان برای مقابله با ویروس کرونا شود که امری به‌مراتب موردنیاز جامعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان خواستار ترویج و اطلاع‌رسانی در این حوزه از سوی روحانیان مستقر و ادارات تبلیغات اسلامی سطح استان شد و ابراز کرد: برای تحقق موضوع خیران سلامت به‌خصوص با محوریت اعتکاف رجبیه از افراد مورد اعتماد و شناخته شده مردمی استفاده شود تا این موضوع را بتوانیم به اطلاع همگان برسانیم.

شکری بابیان اینکه لازم است تا نذورات اعتکاف امسال از طریق نقدی و در شماره حساب مشخص به‌عنوان خیران سلامت واریز شود و همچنین از جریان سازی تشکل‌های مذهبی شامل شورای هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان، هیئت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی مساجد، انجمن‌های اسلامی و مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن و…. استفاده شود.

وی بابیان اینکه در راستای توسعه نذورات حوزه سلامت در سطح استان سمنان بهتر است از ظرفیت تشکل‌های انقلابی همانند جبهه انقلاب فرهنگی انقلاب، هیئت رزمندگان و…. با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان استفاده شود، تأکید کرد: از جریان سازی در شبکه‌های اجتماعی، خبرگزاری‌ها و دیگر رسانه‌ها نیز باید استفاده شود.

این کار فرهنگی زیبا می تواند گامی موثر در تحقق شعار ما کرونا را شکست می دهیم باشد چرا که به مسائل بهداشتی و درمانی در روستاها اشاره دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن