اجتماعی

رعایت بهداشت در مقابله با کرونا/ از بیماری غول نسازید

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، رضا چمن درباره مسائل مرتبط با خود مراقبتی و دوری از کرونا، بیان کرد: محافظت از ترشحات مجاری تنفسی و استفاده از دستمال کاغذی یک بار مصرف در هنگام سرفه وعطسه یکی از مسائلی است که باید مردم به ان دقت نظر داشته باشند.

وی گفت: به مردم توصیه می کنیم که بلافاصله دستمال کاغذی یکبار استفاده شده به نحو صحیح در سطل زباله انداخته شود همچنین فاصله گرفتن حداقل یک متر از دیگران بخصوص افراد با علائم عفونت های تنفسی و تاکید برشستشوی مکرر و صحیح دست ها با آب و صابون بسیار ضروری است.

چمن با اشاره به اجتناب از دست دادن و روبوسی، به مردم توصیه کرد: اجتناب از حضور در کلیه محل های تجمع، اماکن عمومی، فرهنگی، مذهبی، بازار و لغو کلیه مراسم ترحیم و مجالس عروسی در کنار رعایت بیش از پیش بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی مهم هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توصیه کرد: پاکیزه و ضد عفونی نمودن مکرر محیط، البسه، اجسام و خصوصا سطوح در معرض تماس دست ها از جمله مسائل مهم است همچنین در صورت داشتن علائم خفیف عفونت های تنفسی حتما در منزل استراحت کنید و در صورت تشدید علائم به اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود مراجعه کنید.

چمن با بیان اینکه در خانه بمانید و جز برای نیازمندی های ضروری و حیاتی از منزل خارج نشوید، گفت: عدم توجه به شایعات و دریافت آخرین اخبار از سایت وزارت بهداشت و یا سایت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دیگر موضوع مهم است همنچنین نباید از بیماری غول ساخت و نباید ان را زیاد هم دست کم گرفت.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن