اخبار ویژهاستانسیاسیشاهواریادداشت

یادداشت مدیرمسئول/
شاهواری به قامت ایستاده و ماجرای نامه ای که بوی خون و فتنه می دهد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

در چند روز گذشته نامه ای با امضای فردی که خود را مدیر بنیاد همیاری مردم سمنان می خواند در فضای مجازی منتشر شد و خبر از فتنه ای جدید که شروعش مشخص ولی پایان آن معلوم نیست، داد. موضوعی که به نظر می رسد خبر از فتنه انگیزی برخی افراد فتنه جو می دهد و خسران مادی و معنوی بسیاری بهمراه خواهد داشت. نامه ای که سراسر خواسته هایی فراتر از حد و اندازه های فردی چون امضا کننده نامه مذکور دارد.

شاهوار و شاهواری ها همچون گذشته به قامت بلند و استوار شاهواریش ایستاده و این قبیل دست و پا زدن ها، یارای تکان نخواهد یافت لیکن باید گفت در این روزهای سخت وضعیت معیشت و اقتصادی، مردم توان فتنه جدیدی نداشته و التهابی جدید ممکن است منجر به حوادثی تلخ و ناگوار شود.

مثل حوادثی نظیر کازرون که توسط فرد یا افرادی بی بصیرت و قطعا مورد نفوذ واقع شده، طرح ریزی و موجب ریختن خون ها، درگیری، اغتشاش و رو در روی هم قرارگرفتن مردم با ورود گروهک های نفاق و معاند شد که جدا از هزینه های سنگین معنوی و مادی تا مدت ها دستمایه و خوراک خبری و تحلیل های شبکه های معاند خارجی علیه نظام و انقلاب را فراهم آورد.

از همان ساعات اولیه انتشار این نامه مشکوک خبرنگار شاهوار فردا بارها از مراجع مختلف پیگیر اصالت نامه و ماجرا شد که البته تا کنون اصالت خبر مورد تائید و تکذیب مرجعی واقع نشده است.

نامه ای که هرچند اساسا تبلیغاتی و بی ارزش اما سراسر چنگ بر صورت شاهرودی ها و شاهواری های صبور و مومن انداخته لیکن این بار این اقدام نسنجیده در صورت صحت اصل خبر با فرجامی مشخص برای وضعیت آینده استان و منطقه شاهوار و نامشخص از حیث حوادث امنیتی، روانی و اقتصادی خواهد بود.و گویا افراد و مشاوران ناپخت ی وی به وی یادآوری نکرده اند که کار هرکس نیست خرمن کوفتن…

تقاضای انتقال برخی ادارات کل نظیر پخش و پالایش فرآورده های نفتی، اداره کل راه آهن شمال شرق(۱)، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، پارک علم و فناوری و جالبتر و خنده دارتر از همه، انتقال مقام ارشد نظامی استان از شاهرود به سمنان هرچند نشدنی اما به مثابه چنگ انداختن به صورت و پیکر نحیف، و پاره پاره کردن جسم و جان تک تک شاهواری ها است که یادآور مجادله نماینده سابق مردم شاهرود و میامی در کمیسیون امنیت ملی در برابر نماینده مردم مرکز استان که متذکر خط خون بودن این قببل پیشنهادات و اقدامات است، می شود.

به نظر می رسد با آگاه شدن مردم از موضوع نامه و تایید آن توسط مراجع ذی صلاح شاهد حادثه ای تاریخی در تاریخ چند دهه اخیر استان باشیم که قطعا ترکیب وضعیت آینده را تغییر اساسی خواهد داد که ان شاءالله همه استان از غرب تا شرق از مواهب و نتایج شیرینش بهره مند خواهند شد و به آرزوهای دیرین خود که خروج همیشگی از زیر بار ظلم و بی عدالتی است، دست خواهند یافت‌.

مردم شاهرود، میامی، دامغان، گرمسار، مهدیشهر و سرخه، آرادان و ایوانکی، بسطام، کلاته خیج، مجن و حاجی آباد و شهمیرزاد و دیگر مناطق، سال های سال است که طعم تلخ تازیانه های نابرابری و بی عدالتی را مومنانه و صبورانه تحمل و تا زمانی که کارد به استخوانشان نرسیده اقدامی نکرده اند.

موضوع اداره کل راه و شهرسازی که در ماه های اخیر به تفکیک دو اداره کل شرق و غرب  انجامید، موجب پدید آمدن شائبه های وهم آلود در اذهان برخی شد که به زعم ناچیز خود کار را تمام کنند، اما گفتنی است وجود ادارات کل دو مرکزی یا به عبارتی دو اداره کل یکی در شرق و یکی در غرب ترسیم خوب و شیرینی از وضعیت جدید برای استان به ذهن متبادر خواهد ساخت که ما نیز قطعا و به جد از آن استقبال خواهیم کرد.

وجود ادارات کل دوگانه همچون صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و … راهکار خوبی برای رفع موانع گذشته و نزدیکی بیش از پیش دل هاست.

همچنین اقدامی که مورد پذیرش و خواست عمومی مردم عزیز استان باشد پیشنهاداتی از قبیل توزیع ادارت کل در سراسر استان است که بسیار به عدالت و رفع محرومیت از سراسر استان سمنان و رفع بسیاری از مشکلات اشتغال و اقتصادی سایر شهرهای استان خواهد بود.

بدین ترتیب که ادارات کل صمت، امور اقتصادی و دارایی، ورزش و جوانان به شهرستان گرمسار ، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، و آموزش و پرورش به شاهرود، تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی به دامغان انتقال و ادارت کل اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو و استانداری در مرکز استان باقی بماند

که البته تایید یا تکذیب نامه مذکور آینده استان و منطقه را رقم خواهد زد و در صورت تکذیب، مردم منطقه خواستار محاکمه افرادی که در صدد ایجاد ناامنی و اختلاف افکنی و درگیری در بین مردم که از مصادیق مجرمانه و کیفری در قانون محسوب شده، خواهند بود.

اینجانب از باب وظیفه قانونی مصرح در مواد ۱ و ۲ فصل دوم قانون مطبوعات و نیز از باب وظیفه انسانی و اسلامی خود که به کرات در قرآن کریم و احادیث اهل بیت علیهم السلام نقل و بارها و بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری حفظه الله در تحکیم و حفظ وحدت بین آحاد مردم و پرهیز از اختلاف افکنی بین مردم اشاره شده، به مسئولان هشدار می دهم مانع این قبیل اختلاف افکنی ها و درگیری های احتمالی شده و همچنین از مسئولان قضایی که چند مدتی است رایحه دلنشین خدمت و ایجاد عدالت را به مشام مردم رسانده اند تقاضا دارم از جایگاه مدعی العموم و در اقدامی پیشگیرانه از وقوع هر مسئله ای، با برخورد قضایی با اختلاف افکنان و فتنه انگیزان مقابله و مانع تحقق اهداف شوم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی شوند که این نظام مقدس چه کارهای فراوان و آینده ای درخشان در پیش رو دارد.

عماد شبانی
مدیرمسئول شاهوار فردا

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن