اخبار ویژه

خانی به روحانی نامه نوشت/ مراقبت از مردم شدت گیرد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا علی اصغر خانی نماینده منتخب مردم شاهرود و میامی در مجلس آینده نامه ای به روحانی رئیس جمهور نوشت که متن آن به این شرح است:

ریاست محترم جمهور و ریاست شورای امنیت ملی کشورجناب آقای دکتر روحانی

با سلام و احترام
به استحضار حضرتعالی می رساند با عنایت به جایگاه ویژه ریاست جمهور و ورود مستقیم شما در حل مشکل بزرگ جنگ بیولوژیکی و احیانا جنگ بیوتروریستی(ویروس کرونا) که جنابعالی برعهده گرفته اید خواهشمند است از تمام ظرفیتهای موجود کشور در برابر این معضل بزرگ بیولوژیکی ، پزشکی ،اجتماعی ،اقتصادی ، فرهنگی ، مذهبی و…..استفاده گردد.

در اینجا لازم می دانم از کلیه گروه های خط مقدم این مبارزه که همانا گروه های مختلف سلامت اعم از پزشکان ،پرستاران ، کارشناسان سلامت، بهداشت محیط و همه افرادی که در این مبارزه در صف اول هستند کمال تشکر و قدردانی به عمل آید.

هرچند که بعد از اقدامات آموزشی موثر در حوزه سلامت و توصیه های مفید بهداشتی و پزشکی به طور کاملا موثری از طریق رسانه های موجود در سراسر کشور اعم از صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی، مراکز بهداشتی درمانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، شهرداری ها، وزارت کشور و کلیه نهادهای ذیربط نقش موثری در کنترل و محدودسازی و پیشگیری از گسترش بحران دارد اما حضرتعالی به عنوان رئیس ستاد بحران کرونا و امنیت ملی کشور قطعا نقش پررنگ تری بر عهده دارید که می بایست از همه ظرفیت های کشور از جمله دولت ، همه وزرا، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح، سازمانهای مردم نهاد و سازمانهای خیریه، بسیج مردمی در جهت کنترل بحران، مدیریت آن و درمان به موقع بیماران و پیشگیری موثر استفاده نمایید.

متاسفانه در روزهای گذشته برخی تصمیمات ناهماهنگ باعث سفرهای غیر ضرور مردم شده است که باید به جد از آن جلوگیری شود. بعضا چند صدایی و ناهماهنگی در این موارد قطعا اثرات جبران ناپذیری خواهد داشت.
جناب آقای دکتر روحانی اگر امروز این کار را انجام دهیم و از الان شروع کنیم قطعا بهتر است از لحظات بعد، فردا دیر خواهد شد. مردم ما بحران های بسیار زیادی در طول این سالها دیده و به فضل الهی از این تهدید ها با مدیریت صحیح و با سرافزاری از آن به در آمده اند. امید است این بحران نیز با حداقل تلفات و بدست آوردن فرصت های بسیار نیز مدیریت شود.

در این زمان به نظر افرادی سودجو از موقعیت سوءاستفاده نموده و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار مردم قرار نمی دهند یا با قیمت های گزاف در فضای حقیقی و مجازی ناسالم بازار، در اختیار مردم قرار می گیرد. لازم است به جد نسبت به برخورد موثر با این افراد، اقدام شده و اقلام مورد نیاز از جمله دارو، ماسک، الکل، مواد شوینده به طور مطمئن و سالم و با قیمت های مناسب در اختیار مردم قرار گرفته و با متخلفین بر خورد بسیار عبرت آموز صورت گیرد.

جناب آقای دکتر روحانی تا دیر نشده لازم است همه ی دستگاه های اجرایی و قوای کشور از حالت ستادی خارج و به شکل عملیاتی به ماجرا و بحران کرونا ورود پیدا کرده و به صورت شبانه روزی تلاش نمایند تا انشاالله نتیجه مطلوب حاصل شود. مردم و ملت شریف ایران نیاز و تقاضا دارند با این موضوع مقتدرانه و با جدیت برخورد و عمل شود.

اینجانب به عنوان نماینده منتخب مردم عزیزو گرامی شهرستانهای شاهرود و میامی که این منطقه به لحاظ نسبت جمعیتی در سراسر کشور رتبه دوم را در همه گیری بیماری دارد و آمارهای نگران کننده باعث شده است که با همه توان به میدان آمده و موضوع را به صورت جدی پیگیری نمایم و حاضرم در این راه از همه چیز خود بگذرم. درخواست ما این است که به صورت جزیره ای عمل نشود بلکه به صورت عام و بسیج عمومی در این زمینه اقدام به عمل آید تا بتوانیم این بیماری را ریشه کن نموده و فرصت های مناسب بدست آوریم . قصور، کوتاهی و گاها خیانت برخی افراد در جامعه از گناهان نابخشودنی است که خدای متعال و مردم از آن نمی گذرند.
در پایان از تلاش های انجام شده همه عزیزان در این حوزه کمال تقدیر و تشکر را دارم.

والسلام علی من اتبع الهدی
نماینده منتخب مردم عزیز و گرامی شهرستان های شاهرود و میامی
علی اصغر خانی

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن