استانپزشکی سلامت

۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان سمنان ساماندهی شد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، منوچهر فخری شامگاه شنبه در جلسه گردهمایی معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور به‌صورت ویدئو اجلاس، ضمن بیان اینکه حفظ سلامت مردم در شرایط فعلی مهم‌ترین اولویت مسئولان است، اظهار داشت: یک هزار تخت بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی در استان ساماندهی شده و سالن‌های چندمنظوره استان در شرایط بحرانی به‌سرعت آماده پذیرش بیماران می‌شود و امکانات لازم برای افزایش این ظرفیت به یک هزار و ۵۰۰ تخت وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مواردی که امروز باید موردتوجه قرار بگیرد حفاظت از سلامتی کارکنان و نیروهای خدمات شهری شهرداری‌ها است، افزود: این افراد درواقع سربازان پیاده خط مقدم جنگ با کرونا هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه این استان دارای موقعیت استراتژیک و خاصی است، تصریح کرد: این استان به‌عنوان معبر اصلی ارتباطی غرب به شرق کشور، سالانه شاهد تردد ۲۰ میلیون مسافر از این مسیر هستیم که این پتانسیل و فرصت مناسب امروز به یک تهدید تبدیل‌شده است.

فخری با اشاره به اینکه در این خصوص اقدامات پیشگیرانه مناسب در مبادی ورودی استان به کار گرفته‌شده است، یادآور شد: ما امروز در کشور با شرایطی حساس و درواقع با شرایط جنگی مواجه هستیم و طبیعی است که تدابیر و اقدامات ما نیز باید متناسب با این شرایط باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت مسافران در مبادی ورودی شهرها در استان سمنان بیان کرد: ضدعفونی و گندزدایی معابر سطح استان نیز به‌صورت مستمر در حال انجام است و لازم به ذکر است که خوشبختانه مردم ما نیز در این خصوص همراهی بسیار خوبی دارند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن