اخبار ویژهاستانسیاسیشاهوار

استاندار سمنان به ماجرای نامه تفرقه انگیز واکنش نشان داد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

‍ آشناگر، استاندار سمنان در نشست خبری آیین تحویل نخستین ترانفسورماتور نیروگاهی توان بالای ساخت شرکت آریا ترانفسو شهمیرزاد و تجلیل از اصحاب رسانه گفت: برخی افراد به دنبال حاشیه سازی بوده و تلاش دارند تا مدیران را به این مقوله های حاشیه سازی وارد کنند

به گزارش خبرنگار «شاهوار فردا» آشناگر استاندار سمنان در نشست خبری آیین تحویل نخستین ترانفسورماتور نیروگاهی توان بالای ساخت شرکت آریا ترانفسو شهمیرزاد و تجلیل از اصحاب رسانه، خبرنگاری را کار بسیار سخت و طاقت فرسا و شغلی که مورد اقبال بسیار خوب مردم می باشد عنوان کرد و گفت: خبرنگاران یک رسالت بسیار ویژه دارند و آن هم این است که تلاس کنند آگاهی مردم را در بخش های مختلف ارتقاء دهند.

وی افزود: شما به عنوان قشری که قلم به دست و صاحب نفوذ کلام هستید باید امید در بین مردم ایجاد کنید. توسعه بدون امید به آینده مقدور نیست و این امید را در درجه اول خبرنگاران باید در خود و سپس در بین مردم ایجاد کنند. افزایش روحیه امید و نشاط بزرگترین خدمتی است که خبرنگاران می توانند به عموم آحاد جامعه داشته باشند.

استاندار سمنان گفت: امروز دشمن در تلاش است تا در بین مردم یاس و ناامیدی ایجاد کند که اگر موفق به اجرای این مهم شود، به اهداف خود دست یافته است. تلاشی که توسط دولت در کشور در حال انجام است و توفیقاتی که در این عرصه حاصل شده، در این برهه زمانی و شرایط موجود، نیاز است توسط خبرنگاران به مردم اطلاع رسانی شود.

آشناگر با بیان اینکه امروز ما با عملیات پر حجم و پر دامنه دشمن مواجه هستیم؛ مبادا خدای ناکرده دچار ضعف نگاری شده و با خبری نادرست موجبات یاس و ناامیدی مرم را فراهم کنید، تاکید کرد: خبرنگاران باید حلقه واسطی میان واقعیات جامعه و مخاطبین خود باشند.

وی افزود: ما به هیچ وجه به دنبال مدح دولت توسط خبرنگاران نیستیم، اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که توقع نداریم که دولت از سوی خبرنگاران مورد ضعف واقع شود.

استاندار سمنان گفت: باید تلاش داشته باشیم یک سری اصول را رعایت کنیم، دشمن به دنبال این است که بین اقشار مختلف جامعه ایجاد اختلاف کند و نباید با اقدامات نسنجیده، شرایط و زمینه را برای موفقیت دشمن در این حوزه را فرآهم کنیم.

وی همچنین گفت: در نگاه مدیریت استان، هیچ شهرستانی نسبت به شهرستان دیگر ترجیحی ندارد و تلاش ما بر توسعه همه جانبه و متوازن در سطح استان است. متاسفانه ما شاهد هستیم برخی افراد به دنبال حاشیه سازی بوده و تلاش دارند تا مدیران را به این مقوله های حاشیه سازی وارد کنند که به هیچ عنوان کار پسندیده ای نیست.

آشناگر بیان کرد: گاهی اوقات برخی افرادی که در فضای مجازی فعال هستند، نه اینکه خبرنگار باشند، خیر، بلکه تنها در این شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و دست به اینگونه اقدامات می زنند. برداشت های ناصواب از برخی اقدامات در سطح استان، یکی از اقداماتی است که به هیچ عنوان پسندیده نیست و باز هم تاکید می کنم که مخاطب سخن من خبرنگاران نیستند، بلکه برخی افرادی هستند که در این فضای مجازی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه محوریت فضای عمومی در شبکه های اجتماعی باید با خبرنگاران متعهد ما در استان باشد، تاکید کرد: برای مدیریت استان، سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر ، میامی، سرخه و آرادان هیچ تفاوتی ندارد. ما همواره به دنبال توزیع اعتبارات بر اساس مزیت های هر شهرستان بوده و هستیم و قطعا هر شهرستان ما در این استان از استعداد های بسیار خوبی برخوردار است که باید بسیج شویم از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: از حضور شهرداران و مدیران شهری قمصر کاشان و همدان تقدیر و قدردانی کرده و حضور این عزیزان را خوش آمد می گویم. ما زمینه های بسیار مشترکی با قمصر کاشان و استان همدان داریم که امیدواریم حضور شهرداران و مدیران این شهرها همراه با گسترش تبادلات و تفاهمنامه های مطلوب طی این جلسه، پایه ریز اقدامات مشترک مطلوب و خوب برای تمامی طرفین باشد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن