اخبار ویژهپزشکی سلامت

شاهرود ۴۳۵ بیمار کرونایی دارد

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش خبرنگار شاهوار فردا، رضا چمن ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و روند درمانی بیماران کرونایی، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این بیماری در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، بیان کرد: تاکنون بیش از سه هزار نفر با علائم کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش این دانشگاه مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۸۷۳ نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری شده‌اند، ابراز کرد: آمار بهبودیافتگان کرونا در شهرستان شاهرود ۸۱ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با احتساب چهار مورد شناسایی جدید، مجموع موارد کرونا ویروس مثبت در شاهرود و میامی به ۴۳۵ نفر رسیده که از این تعداد خوشبختانه ۳۵۳ نفر بهبودیافته‌اند.

چمن با بیان اینکه بهبود یافتگان مرخص می‌شوند تا دوران نقاهتشان را در خانه بگذرانند، ابراز کرد: تمام موارد مرتبط با نقاهت، قرنطینه و… به بیمارانی که مرخص می‌شوند و خانواده‌هایشان آموزش داده می‌شود.

وی بر همراهی بیشتر مردم در کاهش ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: از گروه‌های پرخطر مانند سالمندان و کسانی که بیمارهای مزمن زمینه‌ای دارند، می‌بایست با دقت و حساسیت بیشتری مراقبت و در صورت بروز علائم عفونت‌های حاد تنفسی در آنها مانند سرفه، عطسه، تب، تنگی نفس و … به مراکز بهداشتی درمانی و یا اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) منتقل شوند.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن