اجتماعیاقتصادیشاهوار

طرح هر خانه یک کارگاه تولیدی در شاهرود اجرا شود

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود در اداره ارشاد این شهر ضمن اشاره به‌ ضرورت اشاعه فرهنگ کار و اشتغال در جامعه، بیان کرد: فرهنگ‌سازی توسط شورای فرهنگ عمومی یکی از مسائلی است که می‌توان از آن به‌مثابه موتور محرک توسعه فرهنگی به‌خصوص درزمینهٔ اشتغال بهره برد.

وی با اشاره به‌ضرورت اجرای طرح هر خانه یک کارگاه تولیدی، بیان کرد: فروش صنایع‌دستی و فرهنگی منطقه شاهرود یکی از موضوعاتی است که می‌توان بر روی آن در راستای اشتغال تأکید کرد.

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه مزیت دیگر توجه به صنایع‌دستی و فرهنگی، ترویج فرهنگ یک منطقه است، تأکید کرد: توجه به رونق بازار به‌خصوص تولیدات شهرستان دارای اهمیت است.

امینی در دیگر بخش سخنان خود به اهمیت نقش خانواده‌ها در ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال در شاهرود اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها باید خرید کالای ایرانی را مدنظر قرار دهند تا شاهد توسعه اقتصادی باشیم.

وی بابیان اینکه روی دیگر معادله خرید کالای ایرانی، تولیدکننده است، بیان کرد: تولیدکنندگان هم باید با تلاش بیشتر نگرانی مردم درباره کیفیت کالا را برطرف کنند زیرا در سایه این توجهات است که می‌توانیم رونق تولید داخلی و همچنین جهش تولید را شاهد باشیم.

امام‌جمعه شاهرود ضمن اشاره به‌ضرورت کار و تلاش برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی درزمینهٔ جهش تولید، بیان کرد: خرید کالای ایرانی کلید ایجاد اشتغال محسوب می‌شود.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هشت =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن