استانراه و شهرسازی

پهپاد وارد جاده‌ها شد/ اقدامی جدید در نظارت ترافیکی

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی

به گزارش شاهوار فردا به نقل از فارس، سردار سیدکمال هادیانفر پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین افتتاح سامانه نظارت ترافیکی با استفاده از پهپاد در پلیس راه استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سامانه نظارت ترافیکی با استفاده از پهپاد تلاش می‌کند تا امنیت تردد در محورهای مواصلاتی را ارتقا دهد و بر این اساس، کاهش سوانح رانندگی جاده‌ای در این طرح دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: سامانه نظارت ترافیکی با استفاده از پهپاد، طرحی کشوری بوده که در سمنان آغاز شده است و هدف‌گذاری نیروی انتظامی، استفاده از تجهیزات نوین و به‌روز در مدیریت ترافیکی محورهای مواصلاتی است.

رئیس پلیس راهور ناجا، بهره‌برداری از سامانه نظارت ترافیکی با استفاده از پهپاد را یکی از برنامه‌ریزی‌های مهم در نیروی انتظامی دانست و بیان کرد: سامانه نظارت پهپادی در کنترل ترددهای بین‌جاده‌ای عمل می‌کند.

هادیانفر اضافه کرد: پهپادی که در قالب این طرح به کار گرفته می‌شود، ظرفیت پروازی برابر با ۱۲ ساعت را دارد و می‌تواند تا ۳۰۰ کیلومتر به‌صورت رفت و برگشت حرکت داشته باشد.

وی اضافه کرد: قرارگاه پلیس راه استان سمنان پس از پرواز پهپاد، اطلاعات آن را در مرکز کنترل دریافت می‌کند و قادر به بررسی اوضاع و تصمیم‌گیری لازم خواهد بود.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: علاوه بر این، اطلاعات این پهپاد در مرکز اطلاعات کنترل ترافیک تهران هم دریافت می‌شود و قابل بررسی، تحلیل و تصمیم‌گیری خواهد بود و این ظرفیت جدیدی است که در کشور ایجاد می‌شود.

هادیانفر با اشاره به اینکه سامانه نظارت پهپادی می‌تواند اطلاعات دریافتی از پهپاد را در دسترس پلیس راه قرار دهد و مأموران بر اساس آن اقدام کنند، گفت: رویکرد اساسی در این طرح، کاهش تخلفات حادثه‌ساز کاربران جاده است و از این‌رو، سرعت و سبقت غیرمجاز و رفتار پرخطر رانندگان به‌صورت جدی بررسی می‌شود.

انتهای پیام/۲۵۶۸/م/

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن