اخبار ویژهپزشکی سلامت

خطر صعود کرونا؛ بیخ گوش شاهرود و میامی

بازدیدها: ۱۰۴

به گزارش شاهوار فردا؛ رضا چمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شاهرود در خصوص آخرین وضع همه‌گیری کووید-۱۹ اظهار کرد: اکثر مناطق کشور و خیلی از مناطق هم‌جوار شاهرود با موج جدید همه‌گیری مواجه شده‌‌اند و با لحاظ کردن شاخص بستری در وضع زرد یا قرمز (با ریسک متوسط و بالا) قرار دارند.

وی بیان کرد: حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در دو شهرستان شاهرود و میامی از یک ماه قبل در وضع سفید (کم‌خطر) قرار دارد و طی این مدت هم تلاش‌های همکاران ما بیش از پیش با بیماریابی، پیگیری و مراقبت فعال در همه سطوح استمرار داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: آزمایشگاه تشخیص تخصصی ما هم عملکرد بسیار مطلوبی داشته و عمدتاً موارد شناسایی‌شده در یک ماه گذشته با نمونه‌گیری گسترده از مراجعات سرپایی و همچنین از موارد باسابقه تماس بوده‌ است.

چمن با بیان اینکه به‌صورت پراکنده و تک‌گیر موارد معدودی بدحال و بستری داشته‌ایم، افزود: با توجه به ارتباطات گسترده بین مناطق مختلف، خطر سیر صعودی منطقه ما را هم تهدید می‌کند.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود که مردم در حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با جدیت و حساسیت بالا، موازین بهداشتی و اصول پیشگیری را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تشکر از همکاری‌های شایسته تحسین صداوسیما و رسانه‌های مکتوب و مجازی طی این چهار ماه، از اصحاب رسانه خواست تا با مشارکت همکاران حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه، موج تازه‌ای از آموزش و بازآموزی روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس را در دستور کار قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن